Nejnovější zprávy: Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout Jak jsem přežila covid, aneb když se člověk dusí, jen když zvedne ruku

Regiony

​Dálnice D48 okolo Frýdku-Místku se bude stavět i přes zimu

Obchvat Frýdku-Místku po dálnici D48 se buduje léta bez přestávky na několika místech současně.

Foto: ŘSD

Stavba vedoucí jižně od města je rozdělená do dvou základních etap, kdy každou z nich etap staví jiné sdružení firem. Zmíněné etapy dělí řeka Ostravice.

První etapa (D48 Frýdek-Místek, obchvat I. etapa a D56 připojení na D48) byla zahájena v dubnu 2018 a je realizována sdružením pod vedením společnosti PORR a. s.

Harmonogram prací u několika mostních objektů byl v letošních jarních měsících ovlivněn úvodní vlnou koronaviru, zhotoviteli se však daří nečekané zpoždění postupně eliminovat.

"Snahou o minimální zdržení je i neustálé pokračování v činnosti, během zimního období se bude nadále stavět, především se nepoleví na rozlehlých mostech," uvedl za ŘSD Miroslav Mazal.

Druhá etapa (D48 Frýdek-Místek, obchvat II. etapa) je od září 2019 prováděna sdružením v čele s firmou Strabag a. s.

Prakticky celá stavba probíhá v souladu s harmonogramem a zhotovitel plánuje taktéž v zimním období nadále pokračovat v nastaveném tempu výstavby.

Pracovní ruch bude přítomen především na mostních objektech, kde je v rozpisu na sklonku zimy vkládání nosné ocelové konstrukce do mostního otvoru přes řeku Morávku.

"Ze strany sdružení se nepočítá s přerušením zemních prací, jedinou překážkou může být příliš nevhodné počasí," dodal Mazal.

Postup prací na obchvatu Frýdku-Místku je pravidelně natáčen kamerami z několika úhlů.

Nejnovější video z I. etapy: https://youtu.be/CATiIjaiKIc Nejnovější video z II. etapy: https://youtu.be/8_v3GdCaSi