Komentáře
04/01/2022 Petr Broulík

Další atrakce Beskyd? V Ostravici je v provozu kryté kluziště

​Obyvatelé Ostravice, ale i lidé, kteří míří v těchto zimních dnech do Beskyd za zábavou, mají možnost využívat kryté kluziště Ridera Ice Rink Ostravice.

Pokud tedy zrovna není počasí na výšlap na Lysou, mohou si lidé, turisté z Ostravice a okolí vzít do vlaku brusle a přijít si sem třeba i s dětmi zabruslit.

Před Vánocemi toto kluziště v areálu bývalé pily v Ostravici otevřela Beskydská sportovní akademie, která zastřešuje více sportovních aktivit v Beskydech a kryté kluziště na Ostravici chce provozovat dokonce až do května.

Spoluprací obce Ostravice a soukromého sektoru tak Ostravice jako známé turistické místo a především areál zdejší bývalé pily ožívá další aktivitou.

Manažer kluziště Hanz Blanar pro Magazín PATRIOT řekl, že ostravičtí občané mají možnost využívat kluziště v určitých dnech zdarma čtrnáct hodin týdně při bruslení veřejnosti a škol. Ti přespolní zaplatí osmdesát korun jako dospělí, děti platí polovic. Pro Ostravičany kluziště pořádá i diskotéky na ledě s hudbou a světly.

„Lidi sem chodí třeba hrát hokej tři na tři, chodí sem trénovat hokej malé děti, ale máme tady i takovou akci, které jsme dali název Ostravický rybník. Rybníky už dnes nezamrzají, ale k nám může kdokoliv přijít s hokejkou a pukem a zahrát si jako na rybníku. Je u toho omezený počet nejvýše šestnácti lidí, není to narvané jako při bruslení veřejnosti, takže si třeba může zastřílet na branku a naučit se práci s holí,“ říká Hanz Blanar z Beskydské sportovní akademie.

Kluziště nabízí i broušení bruslí a domlouvá se i půjčování bruslí pro ty, kteří si je nepřinesou.

Kluziště je součástí nového sportovního centra ve známé ostravické pile a má mít dvě ledové plochy. Jedna z hal slouží pro inline hokej i společenské akce. Dnes lze na jedné ledové ploše hrát hokej, druhá má do dvou let sloužit pro curling, volnočasové bruslení či krasobruslení.

V bývalé pile má být jednou i muzeum hlavolamů a dřevěných hraček. Ač areál pily není památkově chráněný, Hanz Blanar a Libor Uher chtějí uvnitř zachovat jako exponáty některá zařízení používaná při zpracování dřeva.

Hala má i unikátní strop, který se podle provozovatelů už v České republice zachoval jen zřídka. Využití jednou najdou také sila vedle sportovního centra, která se mají změnit na rozhlednu s netradiční lezeckou stěnou.

Sdílejte článek