Nejnovější zprávy: Zázraky se dějí! Těžce zkoušená rodina nečekaně získala miliony na vysněný dům Návrat po 36 letech. Do Divadla Petra Bezruče míří Bratři Karamazovi

Byznys

Další investice ostravské firmy ISMM. Od Bosch Termotechnika kupuje za desítky milionů její areál

​Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation rozjíždí v pořadí již pátý výrobní závod, tentokrát ve Městě Albrechtice na Krnovsku.

Majitel společnosti ISMM Miloslav Cváček. Foto: Vladimír Pryček

Společnost ISMM kupuje plně vybavený areál o rozloze téměř 4 hektarů od společnosti Bosch Termotechnika, která svou výrobu přesouvá do závodu v Krnově.

"Hodnota transakce dosahuje vyšších desítek milionů korun. Zahájení provozu se plánuje na 1. prosince 2021 a v první fázi bude přijato asi 30 nových pracovníků," říká majitel společnosti Miloslav Cváček.

V areálu se nachází 15 budov, kromě administrativní budovy a sociálního zázemí se převážně jedná o výrobní či skladové haly. Z hlediska technologického vybavení areál disponuje dvěma laserovými pálícími stroji s automatickým zakladačem, ohraňovacími lisy, plně vybavenou lisovnou, práškovou lakovnou a zhruba 50 svařovacími boxy.

ISMM rovněž pořizuje nové strojní vybavení v hodnotě deseti milionů korun. Jde zejména o CNC obráběcí centrum, tryskáč a srážeč hran.

"Výhledově může v areálu pracovat až 250 zaměstnanců, ISMM by se na plný stav chtěla dostat v horizontu několika málo let podle nárůstu businessu," uvádí Cváček.

Společnost ISMM Production & Business Cooperation je vlajkovou lodí ISMM Group Miloslava Cváčka. Skupina sdružuje celkem 6 společností, které dohromady zaměstnávají více než 500 pracovníků a generují obrat přes 1 miliardu korun.

Nový závod ve Městě Albrechtice však není jedinou akvizicí, která se v poslední době v rámci ISMM Group udála. Začátkem října 2021 došlo ke koupi středně velké společnosti Strojírna Jan Bacho v Dívčím Hradě, která nově nese název ISMM & Jan Bacho.