Společnost
11/12/2015 Jaroslav Baďura

Další kamion vjel na červenou na koleje. Vlak rozpůlil návěs, řidič je zraněn

Několikahodinové uzavření provozu na železniční trati mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou způsobila dnešní ranní dopravní nehoda kamionu a osobního vlaku. Při dopravní nehodě naštěstí došlo pouze k jednomu lehkému zranění řidiče kamionu.

Operační a informační středisko Moravskoslezského kraje přijalo tísňový hovor oznamující dopravní nehodu na železničním přejezdu v 7:40 hodin, pátek 11. prosince 2015. Na místo události byly vyslány dvě jednotky hasičů z Frýdku-Místku a Ostravy.

K dopravní nehodě došlo na železničním přejezdu vedle hlavního nádraží ve Frýdku-Místku ve směru na Ostravu, kde osobní vlak narazil do návěsu kamionu. Vlak a návěs kamionu se zastavily až pod mostem na Hlavní třídě v místní části Frýdek (silnice I/11), kde zůstaly zaklíněny.

Celé dopoledne probíhalo vyšetřování dopravní nehody, po kterém budou hasiči společně se zástupci dopravců zajišťovat vyproštění havarovaného návěsu a opětovné zprůjezdnění tratě.

„Při dopravní nehodě došlo naštěstí pouze k lehkému zranění řidiče kamionu. Příčina dopravní nehody je v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Marek Gašparín.

Sdílejte článek