Nejnovější zprávy: Strany v Moravskoslezském kraji hledají lídry do voleb, jasno už mají Piráti Policejní covidová šťára, z 300 zkontrolovaných podniků byly čtyři otevřené

Společnost

Další pokles počtu nakažených v kraji. Méně bylo i hospitalizací

​V Moravskoslezském kraji v sobotu přibylo 592 nakažených koronavirem. Proti pátku s 945 případy jde o další pokles.

Ilustrační foto: pixabay.com

Od počátku pandemie se v regionu nakazilo 18.065 lidí. Vyplývá to z údajů takzvané chytré karantény, které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

"Další pokles počtu nových záchytů. Celkově uklidnění i z pohledu hospitalizací. Nechci být optimistou, protože se nacházíme v singulárním bodu epidemie (nikdo s jistotou neví, co se bude dít), ale tenhle vývoj by byl určitě příznivý," uvedl Vondrák.

Podle dat chytré karantény na Ostravsku přibylo 162 nakažených, na Frýdecko-Místecku 107, na Novojičínsku 102, na Opavsku to bylo 96 pozitivně testovaných, na Karvinsku 92 a na Bruntálsku 33.

Aktuálně nemocných je v kraji 9396 lidí. Z nemoci se vyléčilo 8509 lidí. Počet zemřelých kvůli covidu-19 se zvýšil o jednoho na 160. V nemocnicích v kraji je podle těchto dat s covidem-19 hospitalizováno 328 lidí.

V sobotu bylo v kraji provedeno 6214 testů, z nichž bylo pozitivních 1642, tedy 26,42 procenta. V regionu se ale neprovádí pouze testy moravskoslezských pacientů.

Statistika chytré karantény eviduje lidi podle trvalého bydliště. Lidé pocházející z regionu, kteří jsou nemocní, ale žijí například v Praze, jsou tedy i tak vykazováni v Moravskoslezském kraji.