Sport
05/02/2018 Tomáš Svoboda

Další velká posila: Baník ladí přestup zkušeného obránce Procházky

Dlouho se o tom mluvilo a v posledních dnech se řeči stávají realitou. Další novou tváří v notně posíleném kádru fotbalistů ostravského Baníku by se měl již brzy stát třiatřicetiletý stoper Václav Procházka.

K týmu trenéra Radima Kučery, který se nyní připravuje na jarní část sezóny v tureckém Beleku, se zkušený obránce připojil dnes poté, co o víkendu definitivně rozvázal kontrakt v Osmanlisporu. V klubu z tureckého hlavního města Ankary působil Procházka od ledna 2016.

„Vašek se počínaje dneškem zapojuje do přípravy v Baníku. Bude s námi trénovat a mezitím budou probíhat jednání o podmínkách jeho působení u nás,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

Bývalý obránce Plzně, se kterou vyhrál třikrát ligový titul, má v úterý dopoledne absolvovat předzápasový trénink a pak nastoupit minimálně v části přípravného utkání s Olimpikem Doněck.

Zatímco v předchozí sezóně byl Procházka, který v minulosti nastoupil v 15 zápasech za českou reprezentaci, jedním z klíčových hráčů Osmanlisporu, v té aktuální příliš šancí nedostal. Zasáhl pouze do tří utkání v lize a dvou v tureckém poháru.

Jakmile s ním Baník dořeší všechny formality, stane se zkušený stoper celkově sedmou zimní posilou baníkovců. Již dříve majitel klubu Václav Brabec investoval do příchodů útočníka Dame Diopa, záložníků Martina Filla a Milana Jiráska, stopera Christopha Psychého, krajního beka Jiřího Fleišmana a brankáře Jana Laštůvky.

Procházka, který dosud v lize odehrál 300 duelů a vstřelil 20 branek, by měl právě společně s Laštůvkou, Fillem a kapitánem Milanem Barošem tvořit silnou základní osu mužstva, které půjde do náročného jara z předposledního 15. místa.

Generálku na ligové boje sehraje Baník tuto sobotu od 15:00 na Městském stadionu ve Vítkovicích proti pražské Slavii. První jarní kolo je na programu na stejném stadionu o týden později ve stejném čase. Soupeřem bude Slovácko.

Sdílejte článek