Byznys
25/10/2023 Jaroslav Baďura

​Dara bags nekončí, spojila se s Astratexem

Foto: Adolf Horsinka

Darina Ermisová sice na konci minulého roku oznámila, že končí s výrobou kabelek značky Dara bags, vše je ale nakonec jinak.

"Dohodla jsem se s firmou Astratex, že převezme výhradní zastoupení mé značky. Astratex má nyní pod sebou výrobu, sklady i marketing, já se starám o návrhy, vymýšlím kolekce, hlídám kvalitu, komunikuji s výrobci," říká Darina Ermisová.

Majitelka sice formálně ukončila provoz firmy a nechala se zaměstnat v jedné společnosti, která se zabývá výrobou udržitelného textilu, nakonec se ale v březnu letošního roku k výrobě kabelek v provizorních podmínkách vrátila. "Zkoušela jsem to dělat sama, zadávat výrobu, vymýšlet návrhy, řešit reklamace, marketing, expedici. Pak se ozvali z Astratexu a já neváhala," říká Darina Ermisová.

Svou značku tedy pronajala Astratexu a předala této velké a významné firmě z oblasti spodního prádla většinu starostí. "Nyní se můžu zaměřit na to, v čem jsem dobrá a co mě baví," říká Darina Ermisová. Z prodeje kabelek má smluvně daná procenta a zůstává plnohodnotnou majitelkou značky Dara bags.

"Když jsem zveřejnila plán značku zavřít, ozvali se investoři i zájemci o odkup firmy, nic mě ale neoslovilo natolik, abych do toho šla. Teď vidím, že bylo rozumné počkat."

Sdílejte článek