Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Regiony

Dělníci objevili při rekonstrukci mostu otvory pro nálože výbušnin

Dělníci, kteří pracují na rekonstrukci mostu v Oldřichovicích, objevili na první pohled tajemné otvory.

Foto: Miroslav Mazal

"Šestice pracovníků stavební firmy objevila historické zařízení k účelovému zničení mostu," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Připravené otvory byly do konstrukce zabudovány v minulosti. "Za tehdejšího režimu se dutiny vytvářely v každém mostu kvůli případné likvidace stavby v rámci taktického ústupu vojsk během bojového konfliktu. Umístění výbušnin se přestalo projektovat po sametové revoluci," dodal Mazal.

Probíhající oprava mostu v Oldřichovicích pokračuje čištěním mostovky, bouráním římsy a instalací ochranné lávky. Podle platného harmonogramu stavby bude následovat odkop přechodové oblasti a montáž záporového pažení za účasti těžké techniky.

Realizace opravy silnice I/11 potrvá nejméně do září letošního roku, v úseku třetího kilometru kyvadlová doprava vede kolem semaforů jedním pruhem pro oba směry. Výsledná cena rekonstrukce dosahuje hodnoty cca 10,3 milionu korun bez DPH.