Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Společnost

Deset milionů na nápady lidí! Startuje participativní rozpočet Náš Jih

Odstartoval sedmý ročník participativního rozpočtu Náš Jih, na nápady obyvatel nejlidnatějšího ostravského obvodu je připraveno 10 milionů korun.

Foto: Martin Grobař

Od 1. května do 30. června lze na radnici posílat nápady, o jejichž realizaci lidé rozhodnou při podzimním hlasování. Udělovat budou moct jak kladné, tak i záporné hlasy.

„Jako v každém roce jsme zvědaví, s jakými návrhy obyvatelé přijdou. Vždy se objeví něco originálního, ale jsme moc rádi za každý nápad, protože jen potvrzuje, že lidem není jedno, kde žijí, a chtějí se do dění kolem sebe aktivně zapojit,“ řekla místostarostka Hana Tichánková.

„Chtěli bychom také ocenit snahu všech, kteří svůj nápad zpracují a pošlou ho k nám na radnici, proto připravujeme cenu pro jednoho z navrhovatelů. Tvorba návrhu je do značné míry kreativní proces, zvolili jsme tedy sadu kreativních potřeb od společnosti Koh-i-noor. Věřím, že se bude výherci líbit,“ uvedla místostarostka Tichánková a dodala, že losování výherce se uskuteční po ukončení podávání návrhů. Tedy na začátku letních prázdnin.