Nejnovější zprávy: ​Baník by měli reprezentovat převážně hráči ze Slezska, říká František Komňacký ​Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí už se jezdí po novém mostě

Kultura

Divadlo Mír zahajuje druhou sezonu hrou o lásce a sexu

První novinkou již druhé sezony Divadla Mír je hra současného britského dramatika Petera Quiltera se všeříkajícím názvem Ráno po tom (v originále The Morning After).

Foto: Divadlo Mír

Tato moderní komedie o lásce, sexu a jedné nekonvenční rodince rozesměje diváky poprvé v sobotu 6. října, a to dokonce v české premiéře.

Představte si, že se po jedné divoké páteční noci probudíte v cizí posteli vedle cizí dívky. Jste nahý, nic si z předešlého večera nepamatujete, nevíte, kde jste a kdo to vedle vás leží.

Aby toho nebylo málo, tak postupně zjistíte, že si s vámi neznámá slečna hodlá naplánovat i společnou budoucnost, zatímco vy stále neznáte ani její jméno.

Vtom náhle vstoupí do pokoje její matka s připravenou snídaní. Trochu šílená představa, viďte? A to je jen začátek Tomova příběhu, který odvypráví nejmladší ostravské divadlo ve své nejnovější inscenaci Ráno po tom.

Hra je postavena na výborných dialozích, které jsou permanentní přestřelkou vtipů. Režie se ujal oblíbený polský režisér Grzegorz Kempinsky.

“Mám rád komedie, které ukazují, jak se normální lidé zachovají v nenormálních situacích. Ráno po tom je výborné i tím, že v něm můžeme najít podtexty a odkazy na komedii Tango polského dramatika Mrożeka, která je jednou z nejlepších divadelních komedií vůbec. Mrożek je známý svým krásným absurdním divadlem a v tom já vidím jakousi spojitost s naší inscenací. A proč by měl divák na tuto hru přijít? No protože se bude více jak dvě hodiny neustále smát”, doporučuje režisér Kempinsky.

V hlavních rolích se představí mladá herečka Karolína Hýsková a zakladatel divadla Albert Čuba, tuto ústřední dvojici doplní oblíbená herečka z Komorní scény Aréna Alena Sasínová-Polarczyk, dále pak Robin Ferro a Vít Hofmann.

Divadlo Mír tak opět propojí ostravské herce z různých divadelních scén. Dramaturgyní hry je Alice Olmová, scénografii a kostýmy navrhl David Janošek, hru přeložil mladý ostravský scenárista Jan Dvořák.

Divadlo Mír uvede inscenaci Ráno po tom v české premiéře 6. října 2018.

Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách divadla www.divadlomir.cz.