Nejnovější zprávy: Reportáž: Podívejte se, jak vzniká moderní tramvajová trať v Ostravě Dlužíte peníze za černou jízdu? Dopravní podnik Ostrava nabízí řešení pro všechny neplatiče

Sport

​Dlouhé čekání na výhru skončilo, oddechl si opavský trenér Kováč

Fotbalisté SFC Opava jsou stále na posledním místě tabulky první ligy, ale dýchá se jim přece jen už o něco lépe.

Foto: Michal Bártík

A to i díky nečekanému vítězství na půdě Českých Budějovic 1:0.

Pro Slezany zisk tří bodů na jihu Čech znamená, že se bodově dotáhli na předposlední Příbram, na patnáctou Mladou Boleslav ztrácejí jediný bodík a na patnácté Brno jen dva.

„Bylo to dlouhé čekání na vítězství,“ oddechl si opavský trenér Radoslav Kováč při vyjádření pro média.

„ Doufám, že na příští výhru už nebudeme čekat tak dlouho. Snad nám impuls z Budějovic pomůže v cestě za záchranou,“ přál si Kováč.

Bitva na jihu Čech byla dramatická až do poslední chvíle. „Po dobrém začátku převzali otěže domácí, ale o přestávce jsem na kluky apeloval, abychom začali více hrát. Prioritním cílem bylo získat bod, nakonec jsme odvezli všechny tři, což je pro Opavu obrovská vzpruha,“ mínil Kováč.

Březina rozhodl

Hrdinou zápasu byl opavský stoper David Březina, který vstřelil nedlouho před koncem vítězný gól. Zúročil tak svoji bojovnost a nasazení a potvrdil fakt, že si po lednovém příchodu z druholigové Viktorie Žižkov rychle zvykl na prvoligové prostředí.

„Věděli jsme o černé sérii Opavy a věřili jsme, že ji můžeme zlomit. Jak se říká, nic netrvá věčně, ani šňůra zápasů bez vítězství,“ liboval si Březina na tiskovce.

Opava neinkasovala gól, což byl základ. „Udrželi jsme nulu vzadu. A bylo zapotřebí k tomu přidat něco navíc v podobě ofenzivy. Až dosud nás trápila koncovka,“ přemítal stoper.

A statistika, že Slezané dosud vstřelili ve dvaceti utkáních pouhých třináct branek, mu dávala za pravdu.

Stejně jako trenér, rovněž Březina doufá, že úspěch z Budějovic bude odrazovým můstkem k boji o záchranu.