Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Kultura

Do Ostravy opět míří ​Letní shakespearovské slavnosti

​Letní shakespearovské slavnosti Ostrava zahájí předprodej vstupenek ve středu 3. června v 10 hodin.

Jan Přeučil a Bolek Polívka ve hře Veselé paničky windsorské. Zdroj: AGENTURA SCHOK, Foto: Roman Dobeš

Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespearova.cz a nově v síti Ticketmaster.

„Letošní ročník bude jiný. Možná dobrodružnější, ale jistě hodně zábavný. Přestože bylo nutné program zkrátit, diváci o svá oblíbená představení nepřijdou. Vstupenky začneme prodávat do hledišť se sníženým počtem míst," uvádějí pořadatelé.

"A prodej budeme následně přizpůsobovat aktuální situaci. V případě, že bychom byli nuceni akci zastavit a nehrát, vstupné divákům vrátíme. S vděkem přijímáme potřebný klid a jistotu, kterou nám v našem počínání dodávají partneři festivalu."

Prioritou pořadatelů je bezpečnost. Perspektiva uvolňování restrikcí, resp. navyšování počtu diváků pro kulturní plenérové akce, je v tento okamžik příznivá. Kapacita hledišť Letních shakespearovských slavností je v řádech stovek diváků na jedno představení.

A jedná se o divadelní produkce, při nichž diváci kultivovaně tráví příjemný večer pod širým nebem na číslovaných sedadlech s komfortními rozestupy.

Ochranným opatřením spojeným s dezinfekcí prostor a dalšími opatřeními jdou pořadatelé vstříc nad rámec požadovaného tak, aby Slavnosti proběhly pro diváky, herce a veškerý personál maximálně bezpečně.

Letos pestrý program začne 24. 7. Zimní pohádkou tradičně na Slezskoostravském hradě. Nově se diváci mohou těšit na Hamleta v produkci pražských kolegů, v hlavní roli s Hynkem Čermákem a Jaroslavem Pleslem a po dlouhé době se také vrací velmi oblíbená komedie Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou.

Naposledy uvedeme populární Komedii omylů a tečku za letošním festivalem udělá hit minulého roku – komedie Zkrocení zlé ženy.

Na odloženou premiéru Bouře se diváci mohou těšit již v příštím roce.

Vstupenky je možné zakoupit od 3. června 2020 na stránkách festivalu a v prodejní síti Ticketmaster.

O aktualitách a případných změnách budou diváci informováni prostřednictvím www.shakespearova.cz a na sociálních sítích.