Gastronomie
31/03/2022 Petr Sobol

Do Ostravy se vrací ČokoFest. Nabídne kulinářskou show i sladké delikatesy

Od pátku 1. do neděle 3. dubna se na Černé louce v Ostravě uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou i prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Čokoládový Festival 2022 pořádaný agenturou ChrisEvents je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Letos se festival bude konat ve stejné budově, kde se nachází Centrum pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Může se zdát zvláštní pořádat festival na stejném místě, odkud lidé utíkají před válkou, ale organizátoři chtěli akci udržet. Hlavní organizátor má totiž svou přítelkyni uvězněnou na Ukrajině a Ukrajinci jsou také mezi organizátory. To může být dobrý způsob, jak pomoci sousednímu Centru. Dobrovolníci s Červeným křížem budou pozváni zdarma a taky část zisku festivalu bude předána manažerovi Centra," uvedl organizátor Chris Delattre.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku od Foodblogerky Květy Vondrákové (Lahodnosti.cz): kreativní a zdravé vařeni s čokoládou. Děti si budou moct připravit sladké dezerty s Václavem (Mr. Vonka), Judith Sweet Art naučí výrobu čokoládových makronek a pekař Oleg Volíček ukáže, jak vyrobit gozinaki, což je tradiční gruzínská cukrovinka s medem a vlašskými ořechy. Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její marmeládou.

Firma Chocotopia, která je pro letošní ročník partnerem benefiční akce „Pomozte dětem“, umožní zájemcům prostřednictvím koupě čokolády i čokoládového workshopu přispět do projektu na znevýhodněné děti. Do Ostravy poprvé dorazí taky vosková figurína zpěvačky Rihanny a připravena je i hra o poklad.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 40 stánků. Připraven bude ČokoKebab, ČokoFontana, Kamelie – víno z Francie, Mr.Vonka, Jablíčko, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Koruna pralinky, Chocotopia, Judith Sweet Art či Kamila Chocolates.

Pro děti bude připravený stánek s malováním na obličej, balonkář Tomáš Okurek, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem i dětský koutek.

Sdílejte článek