Nejnovější zprávy: ​Hokejová Poruba získala slovenského reprezentanta Kozáka! Vesnici zakázali uspořádat den obce, tak jej udělala online

OSTRAVA-JIH

​Do patra obchodního centra v Hrabůvce poprvé v historii také výtahem

Díky výstavbě výtahu se konečně dostanou do patra obchodního centra na ul. Horní 55 v Hrabůvce také lidé na vozíčcích či maminky s kočárky nebo senioři.

Foto: Jiří Urban

V rámci revitalizace části objektu patřící městskému obvodu Ostrava-Jih jej radnice nechala vybudovat v místě točitého schodiště. Lidé si výtah pochvalují.

„Bezbariérový přístup do patra tady dlouhá léta scházel. Výtah umožní přístup všem potřebným, především vozíčkářům a maminkám s kočárky, kterým dosavadní schodiště mnohdy znemožňovalo využívat služeb v prvním patře obchodního centra,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová.

Výtah je v provozu denně od 6 do 22 hod a je střežen bezpečnostní kamerou se záznamem.

„Za výtah jsem moc ráda, stejně jako ostatní, kteří se do prvního patra kvůli schodišti měli problém dostat. Je tady řada obchodů a služeb, které teď můžu bez problémů navštěvovat častěji,“ uvedla seniorka po vystoupení z výtahu.

Výstavba zahájená koncem července 2018 zahrnovala také celkovou výměnu keramické dlažby venkovního ochozu o výměře 480 m2 a opravu schodiště u výtahu.

Nový výtah s atypickým kruhovým půdorysem vyžadoval základ ve velké hloubce. Za všechny provedené práce zaplatila radnice celkem 8.196.000 korun.