10/11/2018 Tomáš Svoboda

Do Vítkovic přijela drzá návštěva. Znojmo nasázelo domácím šest gólů!

Před pátečním utkáním 15. kola druhé ligy, ve kterém hostili Znojmo, si fotbalisté Vítkovic možná mysleli, že jsou v klidu a že se jim nemůže nic stát. Ale stalo se, jejich podzimní domácí neporazitelnost skončila ostudným debaklem 0:6.

Domácí zápasy byly v této sezóně Fortuna národní ligy pro Vítkovice jistotou tří bodů. Tým trenéra Jiřího Balcárka na Městském stadionu postupně porazil Sokolov, Varnsdorf, Třinec, Chrudim, Vlašim a Žižkov.

Právě díky tomu se navzdory prognózam dostal do středu tabulky, což byl pro klub v předchozích letech nedosažitelný cíl.

Celkově docela sympatické tažení podzimní částí soutěže měl ostravský celek v pátek večer zakončit prodloužením vítězné domácí série. Bohužel utkání proti Znojmu zcela ovládli hosté, o jejichž drtivou výhru 6:0 se hned čtyřmi góly zasloužil útočník Jakub Teplý.

Hráč, který vstřelil v dosavadním průběhu soutěže jen dva góly, dosáhl hattricku již během první půle. Když na počátku druhého poločasu promáchl v jasné šanci, vypadalo to ještě jako legrace a domácí, přestože hráli od 43. minuty bez vyloučeného Romana Holiše, mohli duel stále aspoň zdramatizovat.

Když se ale Teplý v 57. minutě trefil počtvrté, překlopil se vývoj skóre směrem k ostudě, kterou dokonali dalšími góly David Štrombach a Muamer Avdić.

Lehkost, s jakou se hosté dostávali od začátku utkání do šancí a s jakou sázeli branky, napovídala, že přístup Vítkovic měl k profesionalismu hodně daleko a že Znojmo nechali vyhrát.

"Pro mě je to zklamání. Nedokážu si vysvětlit, že hráči doma vyhrají šest zápasů, dostanou jen dva góly a plní určité pokyny, aby v posledním podzimním utkání takhle vybouchli. Jsou to profíci a za své výkony na hřišti by měli nést odpovědnost," komentoval debakl trenér Balcárek.

Přestože dříve působil právě ve Znojmě, jeho znalost soupeře se nijak neprojevila. "Znojmo nás přehrávalo ve všech směrech a vyhrálo zcela zaslouženě. My si to musíme rozebrat v kabině," doplnil pro klubový web Vítkovic.

Na důkladné rozebrání situace a změnu přístupu ke své práci budou mít nyní Vítkovičtí dva týdny. Poslední duel podzimu je čeká v sobotu 24. listopadu v Sokolově.