Sport
01/12/2022 Petr Sobol

Do Vítkovic v pátek přijede Kometa. Bude to bouřlivý zápas, říká Peter Mueller

Vítkovičtí hokejisté se po jednom utkání na venkovním kluzišti vracejí opět do domácího prostředí, kde se jím prozatím neskutečně dařilo. Jejich pátečním soupeřem bude brněnská Kometa, utkání slibuje opět napínavou a atraktivní podívanou.

Vítkovice jsou z pohledu úspěšnosti zápasů na domácím ledě nejlepším týmem celé extraligy. V dosavadních 11 zápasech nasbíraly na ostravském ledě 31 bodů. To znamená, že ztratily pouhé dva, a to v utkání s vedoucími Pardubicemi. I tak ale tehdy nezůstaly bez bodu, se suverénem letošní sezony dotáhly duel až do nájezdů. A navíc z pozice druhého celku ztrácejí na lídra pouhé tři body.

V úterý se svěřencům trenéra Holaně podařilo vybojovat těžký zápas na Kladně. Už v pátek na jejich led dorazí Kometa Brno. A bude to opět atraktivní souboj s příchutí derby. Navíc Jihomoravané jsou na páté pozici a tudíž znovu půjde o střet dvou týmů z předních příček extraligové tabulky.

Ostře sledovaný bude zápas s Brnem především pro Petera Muellera. Americký kanonýr strávil poslední čtyři roky v Kometě a před touto sezonou odešel do Vítkovic. „Samozřejmě určitý vztah k Brnu mám, nejde to jinak, když jsem tam z posledních pěti let strávil čtyři. Ale po sportovní stránce už je to pro mě uzavřená kapitola. Vše se uzavřelo tím prvním zápasem, který jsme odehráli v Brně. Teď už to vnímám tak, že do naší arény dorazí těžký soupeř, jako každý jiný, a my víme, za jakým cílem v tomhle zápase chceme jít,“ velí vousatý snajpr.

První vzájemné měření sil mezi Vítkovicemi a Kometou na brněnském ledě v říjnu skončilo těsnou výhrou Jihomoravanů 2:1. Co Peter Mueller očekává od odvety v Ostravě? „Očekávám hlasitý, bouřlivý zápas. Máme tady ve Vítkovicích vynikající fanoušky, kteří chodí ve velkém počtu, jsou aktivní, hodně nás podporují. Moc si přeju nejen já, aby v pátek na zápas s Kometou přišla plná hala a byla bouřlivá atmosféra, která nás domácí požene dopředu.“

Návštěvnost, to je další příjemné vítkovické překvapení letošní sezony. Aktuálně jsou v rámci celé extraligy Ostravané na třetím místě s průměrem 6 379 diváků na zápas. Fantastické číslo, které se v případě vysoké návštěvy pátečního atraktivního zápasu s Kometou může ještě vylepšit.

Mimochodem, Kometa Brno, která v minulosti vládla tabulkám návštěvnosti, je v této sezoně až čtvrtá právě za Vítkovicemi s průměrem 6 138 diváků. „Máme skvělé hlasité fanoušky,“ opakuje Peter Mueller. Srovnávat atmosféru vítkovického paláce s brněnským rondem už příliš nechce. „Ve Vítkovicích máme velkou, desetitisícovou halu. Myslím, že kdyby tady byla hala jako v Brně, je tady taky pořád vyprodáno a díky menšímu prostoru ještě bouřlivější atmosféra. Takže to srovnat moc nejde. A já bych to ani nerad srovnával. Jsme vděční za podporu, jakou v této sezoně od našich ostravských fanoušků máme. Když přicházíte na led a vidíte plné hlediště a to, že všichni fandí, je to pro vás pak na ledě mnohem snazší. A ze svého pohledu můžu říci, že cítím, že Ostrava naším hokejem žije, že nám fandí celé město a já jsem za to strašně rád a vážím si toho.“

Sdílejte článek