Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Sport

​Dobře vím, jak je hokej vrtkavý, říká odvolaný trenér Poruby Holaň

Hokejový trenér Miloš Holaň prožil turbulentní období. A to konkrétně na střídačce prvoligového klubu HC RT Torax Poruba, kde působil od ledna roku 2019 do února 2020.

Foto: hcporuba.cz

Ačkoliv ostravský celek nepatřil k hlavním favoritům první ligy, od začátku uplynulé sezony se usadil v popředí tabulky a získal si renomé fanoušků i odborníků.

Po sérii neúspěšných výsledků ale došlo k trenérské změně. K týmu přišel zkušený František Výborný. Miloš Holaň se ale už v průběhu sezony vyjadřoval k hokejovému dění.

Jak jste přijal odvolání z funkce?
Poruba hrála tuhle soutěž druhým rokem, někteří kluci vůbec poprvé. Cíl skončit v první osmičce tabulky jsme splnili. Odvolání z trenérské lavičky mě překvapilo. Nečekal jsem to. Ale trénuji patnáct let a dobře vím, jak je hokej vrtkavý.

Můžete rekapitulovat účinkování Poruby v soutěži?
První liga se hrála v rychlém sledu, jednotlivá hrací kola šla po krátkých intervalech po sobě. Jste první v tabulce, ale za čtrnáct dní může být tentýž klub třeba desátý. Měli jsme svoje vnitřní hesla, co se týká pokory a respektu k soupeři. Jediná spravedlnost spočívá v tom, že každý zápas začíná od stavu 0:0. Dali jsme si nějaký cíl pro základní část a za ním jsme šli.

Z čeho vycházela vaše strategie a hokejové motto?
Nechtěl jsem přeceňovat týmový duch, jaký v Porubě panoval. Ale z mužstva jsem měl na podzim dobrý pocit. Nabyl jsem ho už v letní přípravě, která není pro kluky moc oblíbená. Naplnili jsme ji starými i novými metodami. Ze začátku se to některým moc nezamlouvalo, ale možná jsme z té dřiny těžili v první polovině sezony.

Jaké tedy byly přednosti mužstva při úspěšných výsledcích?
I při některých utkáních na ledě soupeřů jsme vývoj otočili v závěru. Doufal jsem, že tým má sílu na vítězství, a často se to potvrdilo. Snažili jsme se hrát po celých šedesát minut poctivý a pracovitý hokej. Na podzim to vycházelo.

První liga je pro kvalitní hráče často odrazovým můstkem na cestě do extraligy. Platí to i pro Porubu. Jak to vnímáte?
Loni se díky svým výkonům dostali útočníci Guman do Vítkovic a Dufek do Zlína, kteří za tyto celky nastupovali i v předčasně ukončené extraligové sezoně. Na jednu stranu nám scházeli, ale zase je to i jakási dobrá vizitka porubského klubu. A v polovině října odešel Vladimír Svačina do extraligové Komety Brno a odtud se přesunul do Pardubic. V našem klubu odvedl i za měsíc a půl velký kus práce.