Sport
25/01/2019 Tomáš Svoboda

Domácí série Vítkovic trvá. Výhru nad Libercem trefil v nájezdech Roman

Devátá domácí výhra v řadě udělala v pátek večer radost fanouškům vítkovického hokeje. Hráči HC Vítkovice Ridera zdolali v rámci 38. kola Tipsport extraligy Bílé Tygry z Liberce 2:1 po samostatných nájezdech.

V Ostravar aréně se však nejprve odehrávala výměna porouchané rolby, a tak přímý souboj o druhé místo v tabulce začal se zhruba půlhodinovým skluzem.

Svižný bruslařský skluz na ledě pak měly oba celky, avšak gólově pohotovější byli domácí, kteří šli do vedení v 6. minutě, kdy přečíslení ve dvojici se Šimonem Stránským zakončil přesnou dorážkou Patrik Zdráhal.

Vývoj utkání se následně mohl překlápět na obě strany, šancí bylo dost, ale dlouho byli proti oba brankáři. Tradiční spolehlivost předváděl vítkovický Patrik Bartošák, který zlikvidoval celkem 41 střel Bílých Tygrů.

Liberecký Roman Will toho ovšem domácím také mnoho nedovolil.

Gólový půst tak ukončil až ve 48. minutě bývalý hráč Vítkovic Marek Kvapil, který střelou do odkryté klece zužitkoval libereckou přesilovku.

Skóre 1:1 po normální hrací době znamenalo, že Liberci se podařilo druhou příčku uhájit. V prodloužení a později v nájezdech se hrálo o plusový bod, který nakonec Vítkovicím vystřelil jejich nejproduktivnější hráč Ondřej Roman.

S bilancí 37 kanadských bodů za 12 gólů a 25 asistencí mu aktuálně patří čtvrté místo v extralize.

Tým je na tom o jedno místo lépe. Další duel čeká třetí Vítkovice v neděli, kdy v čase 15:30 nastoupí na ledě Litvínova.