Nejnovější zprávy: Lidé neberou telefony hygienikům. Trasování nakažených se komplikuje Dopravní podnik Ostrava obnovil provoz školních linek a spojů

Společnost

Dopravní podnik Ostrava: Na jaře budeme první, kdo bude jezdit bez naftových autobusů

​Dopravní podnik Ostrava prodává dvě desítky autobusů, které vyřadil z provozu.

Foto: dpo.cz

Vozidla prodá jednotlivě zájemcům, kteří nabídnou obálkovou metodou největší částku. U nejlevnějších autobusů činí minimální cena bez DPH 90.800 korun. DPO to dnes oznámil na svých internetových stránkách.

Prodávají se autobusy řady Solaris Urbino 15, Solaris Urbino 12 a Irisbus - Citelis. Cenové nabídky musí zájemci podat do 30. listopadu do 12:00.

"Vozidla jsou v dobrém technickém stavu, který odpovídá ujetým kilometrům a době provozu, s platnou technickou kontrolou," uvedl podnik.

DPO tento měsíc ukončil provoz autobusů Karosa B 941. Mluvčí DPO Karolína Hřivnáč Rycková uvedla, že podnik má nyní všechny autobusy nízkopodlažní. Trolejbusový park v Ostravě je nízkopodlažní už dva roky.

"DPO nyní čeká ještě přejímka několika desítek elektrobusů. Na jaře 2021 by tak DPO mohl být prvním dopravním podnikem v zemi, který z běžného provozu úplně vyřadí autobusy s naftovým pohonem," uvedla mluvčí.