29/11/2020 Martin Petřek

Dramatická házená: Kopřivnice dala dva góly v závěrečné minutě a bere bod

Sobotní derby mezi házenkáři Kopřivnice a Frýdku-Místku vítěze nenašlo. Kopřivničtí házenkáři získali bod za remízu 31:31 a v tabulce zůstávají na 3. místě.

V prvním poločase byli lepším týmem domácí házenkáři, kteří si trpělivě vytvářeli a navyšovali vedení. V 19. minutě dokonce Kopřivnice vedla už o šest branek (15:9) a vypadalo to na velké frýdecké problémy.

Hosté ale ještě před půlkou zabrali a do kabin se odcházelo za stavu 18:15. Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, kteří během devíti minut smazali tříbrankové manko a postarali se o pořádné drama.

Utkání nakonec dospělo až do nervydrásajícího závěru, ve kterém Frýdeckomístečtí viděli dvě červené a domácí dokázali nakonec vyrovnat díky dvěma brankám v posledních čtyřiceti dvou sekundách.

Pérez nejprve půl minuty před koncem snížil na jednu branku a pár vteřin před závěrečným klaksonem odebrali rozhodčí Frýdku míč, hráč hostů jej ale zahodil, díky čemuž zahrávali domácí sedmičku, kterou chilský reprezentant v kopřivnickém dresu Víctor Donoso úspěšně proměnil.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Začal bych tím, že porovnám dnešní dobu a situaci před koronavirovou pauzou.

Dnes jsme hráli prvních dvacet minut tak, jak jsme před nucenou pauzou dokázali hrát šedesát minut. Kluci si věřili, bylo to o psychice a když to tak řeknu, tak byli v takovém stádiu, že byli schopni porazit kohokoliv. Teď ale tohle nejsme schopní přenést do druhého poločasu, kdy je v naší hře spousta zbytečných, nevynucených technických chyb, ale nakonec klobouk dolů před celým mančaftem. Musím před kluky smeknout, jak zvládli závěr, kdy i za nepříznivého stavu, kdy byl Frýdek na koni, stále věřili, že můžou nepříznivé skóre zvrátit. Toto zdobí velké týmy. Věřit až do samotného závěru je vždy velice důležité, pak se totiž stává, že se to štěstíčko přikloní třeba k vám, což se dnes přesně stalo. Sice zbytečnou chybou soupeře, který zahodil balón, ale stalo se. Každopádně, my se musíme vrátit k té psychice, kterou jsme předtím měli, protože v prvním poločase útočíme beze strachu, ale ve druhém už je to takové ostražité. Jedeme dál a musíme se pečlivě připravit na televizní utkání s Brnem."

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: "Mluví se mi teď těžko, ale jsme spokojeni, že jsme získali alespoň bod z Kopřivnice, kde se nevyhrává. Navíc v poslední době naše výsledky v Kopřivnici vypadaly špatně. Proto bod bereme, i když nešťastný konec nás mrzí."

KH ISMM Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:31 (18:15)

Nejvíce branek: Hanus 6, Donoso 5/1, Fulnek 5 – Chudoba 11/8, Sklenák 6, Strack 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 8/8. Vyloučení: 8:7. ČK: Strack, Mynář (FRM).