Nejnovější zprávy: ​Podobu památníku válečným veteránům určí výtvarně-architektonická soutěž Nebojte se nabídnout seniorům pomoc, říká dobrovolnice

Společnost

Dražba sedaček z Bazalů vynesla 100 tisíc. Nejvíce zaplatil kupec za tu s podpisem Baroše

Čtyři šeky s výtěžkem z charitativní dražby sedaček z legendárního stadionu Bazaly se budou slavnostně předávat na fotbalovém zápase Baníku v pondělí 24. února.

Foto: MMO

Více jak 100 tisíc korun, které se podařilo utržit, poslouží na rozšíření sportovních možností dětí z ostravských dětských domovů. Dražbu iniciovalo město Ostrava spolu se společností Vítkovice aréna a FC Baník Ostrava.

„Chci poděkovat všem organizátorům za pomoc při realizaci nápadu, který nejenže pomůže vybraným ostravským dětským domovům, ale zároveň by mohl být inspirací pro další sportovní kluby, ale třeba i firmy a instituce, jak a kde se dá účinně pomáhat,“ řekla náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Šeky předá zástupcům dětských domovů náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová. Stane se tak před začátkem utkání, které odehraje Baník na domácím hřišti s Jabloncem.

Zápas na Městském stadionu v Ostravě začne v 18 hodin a přenášet ho bude Česká televize. Loňským charitním prodejem sedaček z legendárního baníkovského stadionu Bazaly se podařilo utržit celkem 104 723 korun, každý ze čtyř dětských domovů tak získal částku 26 180 korun.

Dětský domov Hrabová získané peníze použije na konkrétní pohybové aktivity dětí a jejich pobyty v přírodě. Sportovní potřeby koupí Dětský domov Úsměv: „Chceme pořídit míčky, síťky a pálky na stolní tenis, dále mobilní branky a míče na fotbal, koše na basketbal a plavecké vybavení pro děti,“ prozradila ředitelka domova Eva Chodurová.

Dětský domov Na Vizině pořídí další vybavení své posilovny, především nový rotoped a posilovací věž. Rehabilitační pomůcky už má vybrané také Dětské centrum Domeček.

"Jelikož v našem zařízení pečujeme o děti s těžkým zdravotním handicapem, rádi bychom finanční prostředky z daru využili na nákup rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, které povedou ke zlepšení pohybového aparátu dětí, například rehabilitační míče, balanční podložky na cvičení a podobně,“ upřesnila ředitelka Jana Schikorová.

Dražily se sedačky v původním nezrestaurovaném stavu. Zájemci tak mohli získat připomínku milovaného stadionu a zároveň posloužit dobré věci.

„Jsem za tuto akci, kterou iniciovalo město, moc rád. A jsem rád i za to, že část baníkovské historie, to znamená sedačky z legendárního stadionu na Bazalech, pomohou. A navíc tak dobré věci,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava.

Vyvolávací cena původních, kovových sedaček byla 500 korun, pro plastové sedačky s podpisy hráčů a trenérů Baníku Ostrava, například Milana Baroše, Jana Laštůvky či fotbalové legendy a současného sportovního ředitele klubu Marka Jankulovského to byla tisícikoruna.

Za nejvyšší částku 10 500 korun se vydražila jedna z plastových sedaček s podpisem Milana Baroše. O sedačky s Barošovým podpisem byl mezi fanoušky největší zájem. Dražba se odehrála elektronicky na portálu sportovniaukce.cz. V nabídce bylo celkem 90 sedaček, z toho čtyřicet plastových a padesát kovových.

Kultovní stadion Bazaly, na němž hrál FC Baník od dubna 1959, definitivně zavřel své brány na konci sezony 2014/2015. Důvodem byl jeho špatný technický stav.

V závěru loňského roku na něm našlo v nově zrekonstruovaných prostorách své zázemí nové tréninkové centrum Klubové akademie Ostravy určené talentovaným hráčům ve věku od šesti do devatenácti let.