Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Společnost

Dřevěné Pustevny: druhý ročník se vydařil, Beskydy zkrášlí deset děl řezbářů

Tisíce lidí se od pátku do neděle přišly podívat na práci řezbářů, kteří v rámci druhého ročníku akce Dřevěné Pustevny vytvářeli dřevěné sochy. Desítka z nich zkrášlí brzy stezky na Pustevnách.

Unikátní akce, na kterou čtenáře pozval Magazín PATRIOT, se povedla. Organizátoři napočítali minimálně pět tisíc návštěvníků, kteří se na zručné řezbáře na Pustevny přišli podívat.

„V sobotu jsme měli trochu strach z počasí, ale nakonec pršelo všude okolo, jen na Pustevnách ne,“ řekl hlavní organizátor Dřevěných Pusteven Michal Bočvarov. V neděli nakonec i na Pustevnách trochu sprchlo a návštěvnost byla malinko nižší, přesto jsou organizátoři spokojení.

„Lidé byli nadšení, máme deset nových soch na stezku. Velký zájem byl hlavně o takzvané rychlostní řezbářství, kdy šest řezbářů dostalo metrovou kládu a hodinu času na to, aby před diváky z kusu dřeva něco vytvořili. O tohle byl opravdu velký zájem a my zvažujeme, že podobným směrem půjdeme i v dalším ročníku akce,“ řekl Michal Bočvarov.

Z poklidného řezbářství se tak v rámci jedné disciplíny na hodinu na Pustevnách stal bezmála adrenalinový sport, kdy si řezbáři nemohli odskočit a pracovali v tempu na svém kousku dřeva.

Deset nových soch zkrášlí Pustevny, dalších dvanáct se prodalo ihned po jejich vytvoření. „Peníze z prodeje půjdou právě na tvorbu nové stezky,“ dodal Michal Bočvarov.

Fotogalerie