Nejnovější zprávy: ​Po remízách chceme bodovat naplno, avizuje opavský kouč Balcárek Štramberk má další lákadlo pro turisty: nové Muzeum Šipka

Společnost

Dva dny po něm pátrali policisté i vrtulník. Traktorista převrátil v lese stroj a zmizel

​V Mořkově na Novojičínsku se dnes našel nezvěstný traktorista, po němž policisté i místní lidé v obci a okolí pátrali od úterý.

Muže hledali poté, co se objevil pouze traktor, s nímž z lesa svážel dřevo. Místostarosta Mořkova a náměstek hejtmana Jiří Navrátil dnes řekl, že muže objevili na lesní cestě. Utrpěl šok, byl odřený, ale zřejmě nemá vážnější zranění.

"Je živý a zdráv, samozřejmě je podřený a v šoku, ale žije. Stále probíhaly pátrací akce policie, chodili jsme i na vlastní pěst. Dneska ráno, když byla nová pátrací akce, tak se dezorientovaný objevil na jedné lesní cestě," uvedl Navrátil.

Mluvčí moravskoslezských policistů Pavla Jiroušková uvedla, že muže našli policisté dnes dopoledne asi 500 metrů od místa nehody.

"Byl podchlazený. Žádná vážnější zranění jsme nezaznamenali," uvedla. Dodala, že policisté muže předali zdravotníkům. Byli u toho i jeho rodiče.

Třiadvacetiletý mladík ze Slovenska vytahoval v lese traktorem dřevo ze špatně dostupných míst.

"Traktor se s ním převrátil a točil se z prudkého kopce přibližně 20 až 30 metrů. Takže traktor byl rozmačkaný," uvedl Navrátil. Mladík podle něj z traktoru zřejmě vypadl a byl v šoku.

Navíc okolí Mořkova pravděpodobně příliš neznal, a tak se ztratil. Navrátil doplnil, že mladík byl předán do lékařské péče.