Nejnovější zprávy: Slovenská strela se během zkušební jízdy poškodila. Týden bude mimo muzeum Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné!

Společnost

Dvě ženy se tak opily, že je na břeh museli na laně vytáhnout policisté

​Policisté v sobotu na Novojičínsku zachraňovali tři lidi, kteří se topili. Dvě ženy vytáhli z řeky Jičínky v Novém Jičíně a poté jednoho muže z Lubiny v Příboře.

Foto: Policie ČR

Všichni tři zachránění lidé byli pod vlivem alkoholu, sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Oznámení o dvou lidech topících se v Jičínce poblíž novojičínské Jeremenkovy ulice dostali policisté krátce před 16:00. Když hlídka z místního obvodního oddělení přijela na místo, viděla skupinku lidí, kteří se snažili zachránit dvě topící se ženy, ale nedařilo se jim to.

"Jedna z žen byla na břehu řeky, oslabená a vyčerpaná. Druhá žena byla zhruba metr od břehu v blízkosti splavu, taktéž vyčerpaná a nedařilo se ji dostat na břeh," popsala Michalíková. Policisté nejdříve pomocí házecího lana vytáhli ženu, která se v řece topila. "Druhé ženě, která sice už byla na břehu, ale nemohla se dostat na horní stranu hráze, policisté také hodili házecí lano a bezpečně ji vytáhli," uvedla mluvčí.

Už během vytahování obou žen policistům připadalo, že jsou opilé. Dechová zkouška to potvrdila. "Starší ženě (ročník 1987), která se topila, byla naměřena hodnota alkoholu přes 3,2 promile. Druhé ženě (ročník 1994) byla naměřena hodnota alkoholu v dechu přes 1,8 promile. Obě topící se ženy byly cizinky a byly předány do rukou lékaře," uvedla Michalíková.

Okolo 16:30 pak policii volala žena, která viděla muže, jak v Příboře spadl do koryta řeky Lubiny. Muž podle ní šel se psem, z nějakého důvodu se převážil a po kamenném břehu sjel do řeky. Na místo se hned vydal příborský policejní kynolog, který společně s hasiči vytáhl z vody staršího muže.

"Jak se ukázalo, muž (ročník 1955) byl také pod vlivem alkoholu. Z důvodu podnapilosti se však nedokázal podrobit dechové zkoušce. Se zraněním byl předán do rukou záchranářů," uvedla mluvčí.