Nejnovější zprávy: Černá země, Kamenný řád, Stavy rachotí. Dobový film čerpal z Vojtěcha Martínka Ostravský ​Festival v ulicích letos nebude

Kultura

​Dvorana ožije hudbou. Vystoupí Lake Malawi, Lenny nebo David Stypka

Zahrádka v Kampusu Palace bude hostit hudební festival Válím na Dvoraně.

Foto: Tomáš Vojkůvka

Od středy 15. do neděle 19. července se v prostoru zahrádky Dvorana v Kampusu Palace uskuteční hudební festival Válím na Dvoraně.

Hned první den bude pódium patřit třinecké kapele Lake Malawi, která nedávno zaujala písní Friend of a Friend, se kterou reprezentovala Česko na finále hudební soutěže Eurovision Song Contest.

Návštěvníci se mohou těšit také na mladou zpěvačku Lenny, jejíž nové album Weird & Wonderful oceňují posluchači i hudební kritici. Se svou kapelou Bandjeez vystoupí držitel Ceny anděl za rok 2017 David Stypka.

Sobotu zahájí pražská elektronická alternativa Noisy Pots známá z Colours of Ostrava. Svou hudbu tvoří pomocí hrnců, kýblů a dalších netradičních nástrojů. Poslední den bude patřit především DJům.

Organizátoři tak reagují na stopku, kterou koronavirus vystavil tradičním festivalům. Většina umělců musela svá vystoupení přeložit na další rok.

„I přes situaci, která nás všechny zasáhla, se Ostrava kulturního života nevzdává,“ komentuje hlavní organizátor Tomáš Vojkůvka.

Program doplní vystoupení ostravské stand-up skupiny HumorOva a každodenní afterparty. Návštěvníci si užijí také silent disco, při kterém lidé tančí na hudbu ze zapůjčených sluchátek.

Vstupenky jsou v prodeji v síti smsticket, pětidenní vstupenka stojí 1 190 korun.