Nejnovější zprávy: Hasiči museli přeložit tisíce tun horkého uhlí, aby nezačalo hořet ​Obrazem: Kouzelné narozeniny Světa techniky, Harry Potter a úsměvy dětí

Byznys

Energetická skupina innogy koupila od Vítkovic síť plniček CNGvitall

Energetická skupina innogy na přelomu roku dokončila akvizici sítě plniček CNGvitall, kterou původně vybudovala strojírenská skupina Vítkovice. Finanční výši transakce se obě strany dohodly nezveřejňovat.

Plnicí stanice CNG na Ruské ulici v Ostravě (Foto: vitkovice.cz)

Součástí obchodu je i převzetí zákaznického portfolia vítkovické společnosti a expertů na CNG technologie.

Spojením dosavadní dvojky (innogy) a čtyřky (CNGvitall) na trhu vznikne síť s největším pokrytím v Česku. Po dokončení akvizice innogy provozuje celkem padesát CNG stanic a stává se lídrem na trhu v počtu plnicích stanic i objemu prodaného CNG.

"Akvizice plniček CNGvitall je krokem k naplnění naší strategie být lídrem na trhu. Velmi cenné je to, že se obě sítě z velké části doplňují. Získáváme lokality, kde jsme doposud neměli zastoupení, například pokrytí dálnice D1 u Devíti křížů," uvedl v tiskové zprávě Zdeněk Kaplan, jednatel a CEO innogy Energo.

V rámci akvizice získala energetická skupina od Vítkovice Machinery Group (VMG) i mobilní jednotky na distribuci CNG v oblastech bez připojení k plynovodní síti nebo jako přechodné řešení před vybudováním klasické plnicí stanice.

Díky akvizici sítě CNGvitall innogy zvyšuje pokrytí především na Moravě. "Zájem o alternativní paliva je v posledních letech markantní. A právě CNG je dnes nejdostupnějším ekologickým palivem a je nejefektivnějším řešením pro nízkoemisní a zelenou dopravu v Česku," dodal Kaplan.

Skupina innogy chce jen v prvním čtvrtletí 2019 zprovoznit dalších pět nových CNG stanic. Například v Klatovech, v Českých Budějovicích, Sokolově, v Dubí u Teplic a také v Praze.

První neveřejnou plnicí stanici CNG postavila skupina VMG v únoru 2009 ve vlastním areálu na Ruské ulici v Ostravě-Vítkovicích. O rok později otevřela v Ostravě první veřejnou stanici CNG a v dalších letech expandovala i do ostatních krajů. V roce 2017 svoji síť rozšířila také o plnicí stanici v polském Sosnovci.