Sport
27/03/2021 Josef Pešout

​Fantastický březen, hokejisté Poruby se chystají na semifinále play off

Fantastický březen prožili hokejisté HC RT TORAX Poruba. V rychlém sledu sehráli deset prvoligových zápasů a pokaždé se radovali z vítězství.

I díky tomu si již zajistili nečekaně hladký postup do semifinále play off.

Nedlouho před koncem základní části soutěže se vedení klubu odhodlalo k trenérské změně. Od týmu byl odvolán kouč Martin Janeček, který v klubu působil od loňského léta po příchodu ze Šumperka.

Na střídačku porubských hokejistů se nově postavili zkušený trenér Karel Suchánek s asistentem Davidem Moravcem.

A bilance pod jejich taktovkou je obdivuhodná: vydařený finiš základní části, úspěch v předkole po vítězství nad Prostějovem 3:0 na zápasy a následná série ve čtvrtfinále s Přerovem 4:0 na zápasy.

Mezi elitní čtyřkou

Porubští šli do předkola play off ze šesté příčky po dlouhodobé části, ale nyní už jsou mezi elitní čtyřkou. Zatímco proti Prostějovu naplnili očekávání, série s Přerovem neměla předem jasného favorita. Vždyť Přerovští šli do čtvrtfinále ze třetího místa a nemuseli vůbec hrát předkolo.

Zdá se, že moravská derby ostravskému prvoligovému klubu svědčí. Přitom zmíněné týmy se dobře znají, panuje mezi nimi sportovní rivalita.

Postupový zápas s Přerovem byl obzvlášť specifický pro olympijského vítěze z Nagana 1998 a dvojnásobného mistra světa z let 1999 a 2001 Davida Moravce. V den utkání měl totiž 48. narozeniny.

Hráči ostravského klubu mu tak dali krásný dárek, což Moravec kvitoval i při vyjádření pro média.

„Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli sérii bez jediné porážky. Každý postup do další fáze soutěže, ať už je to hned po čtvtém nebo i rozhodujícím sedmém zápase, má svou hodnotu. Takhle jsme získali nějaký čas na doléčení šrámů a koncentraci na semifinále. Všichni soupeři mají náš respekt,“ uvedl Moravec v těchto intencích.

Hokejisté Poruby by měli vstoupit do semifinále až v pátek 2. dubna.

Jen pro upřesnění: kromě série Poruba-Přerov, která již skončila, mají další čtvrtfinálové dvojice toto složení: Kladno-Slavia Praha, Vrchlabí-Vsetín a Dukla Jihlava-Litoměřice.

Sdílejte článek