Nejnovější zprávy: Slovenská strela se během zkušební jízdy poškodila. Týden bude mimo muzeum Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné!

Kultura

Festival Beats for Love bude pravděpodobně i letos vyprodaný

​Festival taneční hudby Beats for Love, který patří mezi největší akce svého druhu ve střední Evropě, bude podle pořadatelů s největší pravděpodobností i letos vyprodaný.

Foto: se svolením Beats for Love

Mezi lidmi je už okolo 80 procent vstupenek. Festival s kapacitou 50 000 lidí se v areálu v ostravských Dolních Vítkovicích uskuteční od 1. do 4. července. Vystoupí na něm nizozemský DJ a producent Armin van Buuren či britsko-norský hudební producent a DJ Alan Walker, řekl ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Festival se v posledních dvou letech vinou epidemie koronaviru nekonal. "Musíme poděkovat našim fanouškům. Vstupenky zakoupené v roce 2019 i 2020, které jsou platné, si nechali, a tím nám podpořili," řekl. Dodal, že ještě před několika měsíci ale zbývalo prodat přibližně polovinu vstupenek. "Je ale pravda, že lidé nákup nechávají na poslední chvíli. Prodej se výrazně zvedl v posledních týdnech. Pokud takové tempo vydrží, bude vyprodáno," uvedl Rudolf.

Že na festivalu vystoupí Armin van Buuren, pořadatelé zveřejnili 5. února 2020, tedy krátce před vypuknutím epidemie koronaviru. Po dva roky se pak ale akce kvůli protiepidemickém opatření nekonala. Pořadatelům se podařilo naplánovaný program přesunout a chystají jej na letošní ročník.

"V programu osmého ročníku se objeví jména z více než 20 zemí světa," uvedl Rudolf. Bude to devět desítek zahraničních umělců a desítky dalších z Česka. Už dříve organizátoři uvedli, že na akci vystoupí legendární britská hip-hop a funky kapela Stereo Mc's. Skupinu, která hraje taneční hudbu využívající vlivy soulu a rapu, založili v polovině 80. let zpěvák, skladatel a producent Rob Birch a hudebník Nick Hallam. Debutové album 33 45 78 vydali v roce 1989. O rok později jim vyšla deska Supernatural. V hitparádách bodovalo zejména průlomové třetí album Connected z roku 1992

"Vstupenky, které si fanoušci koupili na Beats for Love 2020 nebo 2021, které se z důvodů koronaviru musely přesunou na letošní rok, jsou stále v platnosti. Předprodej vstupenek probíhá na oficiálním webu festivalu www.b4l.cz/cs/vstupenky nebo v prodejní síti Ticketstream," dodal Rudolf.