Nejnovější zprávy: Kvůli vážné nehodě byla uzavřena silnice mezi Starým a Novým Jičínem ​V neděli poprvé vyjede cyklobus z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Kultura

Festival Beats for Love roztančí světoznámý DJ Alan Walker

Organizátoři ostravského festivalu Beats for Love za posledních několik týdnů představili jména prvních účinkujících, kteří v létě vystoupí na 6. ročníku této akce. Jednoznačně nejznámějším z nich je norský DJ Alan Walker.

Do ostravské Dolní oblasti Vítkovice v červenci zavítá teprve dvacetiletý DJ a producent, jež se ve světě nejvíce proslavil se svým hitem Faded, který za dva roky nasbíral na YouTube neuvěřitelných 1,4 miliardy zhlédnutí, 9 milionů lajků a získal platinovou desku v 10 zemích.

„Tato fakta jen potvrzují, že jde o jednoho z komerčně nejúspěšnějších producentů současnosti a my jsme moc rádi, že jsme ho pro náš festival získali,“ uvedl ředitel festivalu Kamil Rudolf.

V září minulého roku vydal Alan Walker nový singl nazvaný All Falls Down, na kterém spolupracoval se zpěvačkou Noah Cyrus, jedná se o mladší sestru slavné Miley Cyrus. Tento song rovněž stojí na počátku nové kampaně nazvané World of Walker, která bude obsahovat více nových singlů, videoklipů a dalších překvapení.

Vedle Alana Walkera vystoupí na úspěšném festivalu taneční hudby také britský multiinstrumentalista Youngr, který při svých vystoupeních používá až deset hudebních nástrojů.

„O Youngra jsme letos hodně stáli, vždyť za minulý rok absolvoval na 80 vystoupení po celém světě včetně amerického a evropského turné, která byla beznadějně vyprodaná,“ představil jednu z dalších hvězd Kamil Rudolf.

Na Drum & Bass stage si tento rok svou premiéru odbude novozélandské duo The Upbeats, které mimo jiné stojí za drum & bass „hymnou“ posledních let nazvanou Dead Limit.

Festival Beats for Love se letos bude konat od 4. do 7. července v industriálním areálu Dolní oblasti Vítkovice. Téměř 400 umělců z celého světa tam vystoupí na více než deseti pódiích.