Nejnovější zprávy: Hasiči zachraňovali z cisterny dva dělníky, kteří se uvnitř přiotrávili Před 87 lety začala stavba letiště v Hrabůvce. Fungovalo do roku 1959

Kultura

Benda Quartet zahrál ve flanelkách pro Ostravské flanelové dny!

Muzikanti Benda Quartet, kteří jsou také členy Janáčkovy filharmonie Ostrava, zahráli pro Ostravské flanelové dny. Fraky vyměnili za flanelky!

Foto: se souhlasem Bendova kvarteta

"Myslím, že každý filharmonik sní o tom, že jednou odloží frak a zahraje si třeba nahatý nebo v něčem méně formálním, například ve flanelu. Členové Benda Quartet si tento sen v rámci Ostravských flanelových dnů splnili," uvedl předseda organizačního výboru Ostravských flanelových dnů a šéfredaktor hlavního mediálního partnera dnů, Magazínu PATRIOT, Jaroslav Baďura.


Ostatně, jak o tom hovoří v závěru nahrávky jeden ze členů kvarteta, vyměnit naškrobenou bílou košili za pohodlný a přátelský flanel je mimořádný zážitek.

Ostravské flanelové dny se konají až do této soboty a jejich cílem je navrátit dobré jméno látce, která je poctivá, solidní, příjemná a upřímná. Více o akci si můžete přečíst v článku Začínají Ostravské flanelové dny. Akce chce ukázat, že flanel má budoucnost.

V rámci dnů probíhá soutěž Ukaž flanel, kdy redakci posílají fanoušci flanelu své fotografie ve flanelovém oblečení, rozhovory o svém vztahu k flanelu poskytly osobnosti, jako například podnikatel a majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec, herec Norbert Lichý, odborný pohled na kampaň poskytly také věhlasné marketingové manažerky Petra Javůrková a Michaela Dvořáková.

Ostravské flanelové dny končí v sobotu, redakce přesto věří, že solidnost a poctivost flanelu přetrvá i do dalších dní a let.