Sport
07/04/2021 Václav Menšík

Fotbalisté FC ODRA Petřkovice již další úspěchy ve třetí lize nepřidají

Werner Ullmann

Petřkovičtí, kteří bavili fanoušky pohlednou hrou a v posledních sezónách vždy byli na špici třetí fotbalové ligy, začnou příští sezonu v městském přeboru.

V úterý 6. 4. 2021 schválil Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky Žádost o převod soutěže mužů mezi členy fotbalové asociace z FC ODRA Petřkovice z.s. na MFK FM z.s.

Klub, který pro profesionální soutěže připravil celou řadu fotbalistů a také například současného trenéra FC Baník Ostrava Ondřeje Smetanu, dlouhodobě bojoval s nevyhovujícím zázemím, které bylo až nedůstojným pro tým, který se několikrát dokázal umístit na vrcholu třetiligové tabulky.

Představitelé klubu dnes deklarovali, že převod se nijak netýká stávající mládežnické základny a struktury v mládežnických kategoriích.

FC ODRA bude pokračovat v dosavadní práci a pokusí se i po COVIDové pandemii a zrušení zákazu provozování amatérského sportu navázat na svou sportovní činnost a úspěšné aktivity – např. pořádání mládežnických fotbalových turnajů, jako LANDEK Cup, Dráčci Cup.

Předseda FC Odra Petřkovice, Petr Tač doplňuje: „Nevidím vůli a podporu – ať se hraje MSFL tam kde je o ni zájem, tam kde má zázemí a tam kde bude podporována. My se už 5 let snažíme o rekonstrukci areálu v Petřkovicích a vybudování nového zázemí, bohužel se nám politiky nepodařilo přesvědčit, že FC ODRA je vhodný subjekt podpory.“

Plánům na rozvoj neprospělo ani schválení průmyslové zóny v těsné blízkosti areálu.

„Rozumím tomu, že z pohledu financování podpory sportu je dnešní doba složitější, přesto sám vše financovat nechci – Ostrava by se měla zamyslet, kde se dnes fotbalově nachází a co tady vlastně z dospělého fotbalu zbylo,“ dodal Tač.

Ve svém prohlášení rovněž poděkoval za podporu Všem, kteří měli fotbal v Petřkovicích rádi, sponzorovali a podporovali jej, čímž pomohli k výrazným úspěchům nejen v seniorské kategorii.

„Děkuji všem hráčům, které jsem měl tu čest vidět v barvách FC ODRA a kterým jsme pomohli v jejím profesionálním růstu. Z ODRY neodcházím, začneme však dělat dospělý fotbal od nuly, osobně věřím, že 1. A třída vzhledem k místu a prostoru, kde fotbal tvoříme, bude adekvátní soutěží, snad se tam do 2 let dostaneme,“ uzavírá Petr Tač.

Sdílejte článek