Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Sport

​Fotbalisté Karviné se definitivně zachránili v první lize

Fotbalisté MFK Karviná si čtyři kola před koncem sezony zajistili definitivní záchranu v první lize.

Foto: Antonín Vydra

To byl nejpodstatnější fakt po remíze v pražském Ďolíčku proti „domácím“ Pardubicím.

Třebaže Karvinští měli i v minulých týdnech dostatečný bodový náskok před sestupovými pozicemi, přece jen znamená nerozhodný výsledek ve 30. kole stvrzení prvoligové příslušnosti.

„Po zápase s Příbramí jsem byl zklamaný, ale teď už jsme relativně v klidu. Pokud jde o utkání s Pardubicemi, bylo to takové divoké. Postrádalo kvalitu, na druhou stranu tam bylo více dramatičnosti a remíza 2:2 je asi spravedlivá,“ mínil karvinský trenér Jozef Weber při on-line tiskové konferenci.

Kouče těšilo, že Karviná vstřelila dvě branky. „Podali jsme celkem bojovný výkon, zároveň se vyskytla i řada nedostatků. Dostali jsme dva góly. Každé mužstvo má slabší místo v bránění, je to o zodpovědnosti. Někdy se nám v tomto aspektu nedařilo, což si musíme zanalyzovat,“ uvažoval Weber.

V Ďolíčku to dobře zná

Pro karvinského trenéra byl zápas na stadionu Bohemians v Praze nevšední i v tom směru, že tamní prostředí v Ďolíčku dobře zná. V minulosti totiž trénoval právě tým Bohemians Praha 1905, kde to byla pro něj první štace v roli hlavního kouče.

„Samozřejmě jsem vnímal, že jsou Pardubice domácím týmem a my jsme tady jako hostující mužstvo. Určité hecování a šťouchání k tomu patří. I to udržuje trenéry v napětí. Poznali jsme, že jsou fanoušci zpátky na lize,“ prohodil Weber.

V příštím kole nastoupí Karviná doma proti Slovácku. „Věřím, že diváci budou, pochopitelně v omezeném počtu, i na karvinském stadionu. Těším se na ně. Právě fanouškovský zájem a podpora v Karviné mě také pomohly při rozhodování, zda přijmout karvinskou nabídku,“ dodal Weber s úsměvem.