03/08/2019 Václav Menšík

​Fotbalisté Vítkovic se nadechli k parádnímu výkonu a otočili utkání s Vyšehradem

Omlazený tým druholigových fotbalistů MFK Vítkovice předvedl v druhém poločase atraktivního zápasu skvělý výkon a otočil nepříznivý vývoj utkání se Slavojem Vyšehrad.

Na domácích hráčích byla znát touha po zisku prvních bodů v nové sezoně. Hned ve druhé minutě se po skvělém Holišově pasu řítil sám na branku hostí Matoušek. Jeho prudkou střelu však brankář dokázal s námahou vyrazit na roh.

V následujících minutách získali hosté územní převahu, ze které vytěžili sérii rohových kopů. Třetí roh zahrál Verner tak šikovně, že se mu podařilo překvapit domácího brankáře Květoně a míč přímo z rohového kopu skončil v síti! 0:1.

Domácí se z obdržené branky okamžitě oklepali a několikrát se rychlými přihrávkami dostali až do pokutového území hostů. V jedenácté minutě se po chytré a efektní kombinaci po autovém vhazování prosadil z malého vápna Matoušek. 1:1!

V následujících minutách byli hosté jako opaření a vítkovičtí měli více ze hry. V pětadvacáté minutě mohl druhý gól domácích přidat Cverna. Na hranici malého vápna však hlavičkoval těsně nad.

Nedůslednost v zakončení se domácím koncem poločasu vymstila. Rychlý brejk hráči Vyšehradu vyšperkovali dokonale načasovanou přihrávkou za obranu domácích a Čvančara tváří v tvář Květonovi zakončil dokonale. 1:2! Studená sprcha pro domácí, kteří do té doby měli územní převahu.

Můžeme se jen domnívat, jak velká bouře otřásla kabinou domácích, ale do druhého poločasu hráči MFK vlétli plni chuti a dokázali svého soupeře rychle dostat pod tlak.

Ve dvaapadesáté minutě ještě skvělým zákrokem podržel svůj tým hostující brankář Otáhal. Poté hosté nedokázali proměnit rychlý brejk, kdy již překonaného Květoně bravurně zastoupil Mikula a vzápětí bylo konečně vyrovnáno!

Matoušek prudkým přízemním centrem našel na malém vápně Zorvana a ten si v prvním startu za Vítkovice připsal důležitý gól! Hra poté nabrala tempo, domácí se tlačili do útoku a hosté několikrát nebezpečně hrozili z brejků.

V šestašedesáté minutě se po několika hlavičkových soubojích dostal míč přesně na nohu Matěje Prause, který svou prudkou střelu umístil k tyči. 3:2, domácí poprvé ve vedení!

Slavoj se musel tlačit do útoku, domácí však hráli týmově a organizovaně a brankář Květon nemusel řešit žádnou těžkou situaci. Skvělý výkon Ostravanů v druhém poločase byl korunován čtvrtým gólem, kdy prudký centr muže zápasu Matouška, dokázal v pádu na zadní tyči do branky uklidit Kania.

Vítkovičtí zejména ve druhém poločase předvedli výborný výkon, ukázali velkou fotbalovost a týmového ducha, proto před slušnou návštěvou mohli slavit zasloužené vítězství 4:2.