30/03/2019 Václav Menšík

​Fotbalisté Vítkovic si vyšlápli na Jihlavu a drží jarní neporazitelnost!

Ani ve čtvrtém jarním utkání fotbalisté druholigového celku MFK Vítkovice neinkasovali. Po skvělém taktickém výkonu porazili ambiciózní exligovou Jihlavu 1:0.

Po rozpačité zimní přípravě, kdy inkasovali mnoho zbytečných branek, se fotbalisté Vítkovic v čele s výborně chytajícím brankářem Květoněm v mistrovských zápasech ukazují v úplně jiném světle a ve všech jarních utkáních zatím udrželi čisté konto.

Jihlava přijela do Ostravy s jednoznačným cílem získat tři body, které, vzhledem k neskrývaným ambicím rvát se o postup zpět do první ligy, nutně potřebuje.

První poločas však všem více než šesti stovkám diváků ukázal, že to hosté rozhodně nebudou mít snadné. Hráči MFK Vítkovice skvěle plnili taktické pokyny, které jim naordinoval trenér Balcárek, hráli v pevném bloku a spoléhali na brejky. První vážnější šanci tak měli hosté až ve třicáté minutě po chybě Mikuly, avšak domácí obrana zvládla hrubku napravit.

Domácí kontrovali prudkou hlavičkou Paška, který zakončil skvěle zvládnutý rychlý brejk. Bohužel však minul brankovou konstrukci.

Hned v úvodu druhého poločasu měl slibnou šanci domácí Mikula, z otočky však mířil těsně nad branku Jihlavy. Hosté v šedesáté minutě poslali na hřiště dva čerstvé ofenzivní hráče, kteří hru znatelně rozhýbali a Jihlava tak domácí zatlačila hlouběji na jejich polovinu.

Územní převaha vyústila v několik závarů, které však domácí obrana zvládla, ačkoliv po jednom z těžkých centrů se faulovaný Květoň jen těžce zvedal ze sychravého trávníku.

Ostravané dál bojovali, pozorně bránili a v osmaosmdesáté minutě byli za svou trpělivost odměněni! Pašek rychle vyrazil z obranného bloku po pravé straně hřiště a dokázal tvrdě zakončit.

Jeho ránu brankář Vejmola skvěle vyrazil, avšak pouze před branku, kde se po souboji míč odrazil od břevna a poté jej pohotový Jan Matěj uklidil do sítě. 1:0!

V posledních minutách již hosté dohrávali v křeči a Ostravané vítězství v pohodě ubránili. Překvapivým ziskem tří bodů se bodově dotáhli na sedmé Brno a pokud budou v předváděných výkonech pokračovat, záchranářské starosti by se jim letos měly vyhnout.

Jiří Balcárek (trenér MFK Vítkovice): „Musím kluky pochválit, že přenesli do zápasu to, co jsme si řekli. Viděli jsme předchozí utkání Jihlavy a dokázali eliminovat sílu jednotlivých hráčů, například Zoubeleho nebo Klímy. Mrzí mě, že jsme nemohli sáhnout k ofenzívnější hře, Mišinský a Miker jsou zranění a jen seděli na lavičce, takže jsme měli jediného klasického útočníka – Chvěju. Chtěli jsme hrát trochu níž a čekali na příležitost. Souhlasím, že utkání bylo remízové, ale díky houževnatosti, bojovnosti a trošce štěstí jsme vyhráli.“