Sport
26/03/2018 Tomáš Svoboda

Fotbalový glosář: Nebát se a útočit! První liga bude Opavě slušet

Mysleli byste si, že po úspěšném startu jarní sezóny bude jásat. Jenže trenér opavských fotbalistů Roman Skuhravý vypadal po sobotní výhře 2:0 nad Ústím nad Labem spíše jako oběť skandálního podvodu. Jak přiznal, místo ustrašených tří bodů by raději bral divoký výsledek 5:4.

Tohle, že měla být suverénní Opava, která na jaře po výborných výkonech vyhrála nejprve 3:0 v Sokolově a pak ve stejném poměru i na hřišti Táborska? Ani náhodou.

Podmínky pro potvrzení razantního postupového trháku přitom byly takřka ideální. Prvním domácím soupeřem bylo Ústí nad Labem, mužstvo posílené sice o bývalé baníkovce Vaška, Pokorného a Jakubova, ale přesto nadále předposlední v tabulce. Zkrátka jasný outsider.

„Už se tomu musím smát. Celou dobu, co jsem tady, se to opakuje. V každém prvním domácím utkání jsme pasivní, máme strach a dneska jsme to proti výborně hrajícímu soupeři zvládli jenom proto, že jsme byli přesní v defenzivě a využili dvě příležitosti,“ povzdechl si trenér Skuhravý.

Ve své kůži před zraky bezmála 3 700 natěšených fanoušků podle něj nebyli ani zkušení borci Zdeněk Pospěch a Pavel Zavadil, kteří už mají za sebou kvanta o dost těžších zápasů. Zachmuřeného šéfa neobměkčilo ani čisté konto, které gólman Vojtěch Šrom vychytal potřetí za sebou.

„Radši budu vyhrávat 5:4. Dneska si cením jenom toho vítězství. Herně jsme to nebyli my. Mrzí mě to, protože sem chceme lákat diváky a taky proto, že jsem si myslel, že už jsme dál,“ komentoval Skuhravý.

Opavané pod jeho vedením v sobotu odpoledne prožili zápas, který se na jaře může ještě víckrát opakovat. Hráči SFC vedou druhou ligu o osm bodů, a přestože tabulka není úplná, vidina postupu se bude jenom zvětšovat stejně jako sportovní nervozita a očekávání fanoušků.

Silný tým se musí se vším vypořádat. „Psychika je mocná čarodějka,“ upozornil opavský trenér, jehož ambicí je zvládat všechna utkání kvalitou vlastní hry, nikoli nakopáváním. „Podle mého to byl nejhorší výkon, co jsem u týmu,“ dodal ve svém upřímném hodnocení Skuhravý.

Pro mnohé je jeho práce inspirací, neboť patří mezi trenéry, kterým záleží hlavně na tom, jakým způsobem se jejich mužstvo na hřišti prezentuje. Podobně náročných lidí není ve fotbale moc. I proto bude Opavě první liga slušet. Připravit se o ni může jedině sama vlastní bojácností…

A jak se o víkendu dařilo dalším druholigovým parťákům?

Znojmo vs. Vítkovice 0:0. Jeli si na jih Moravy pro záchranářský bodík a mají ho, takže je vše v pořádku. Trenér Ludevít Grmela si však chtěl odvézt více. Na hřišti „okurkářů“ to totiž tentokrát šlo. „Před zápasem bychom asi ten bod brali, ale po jeho průběhu je to pro nás ztráta dvou bodů. Už první poločas jsme si zasloužili vyhrát, a to nejen o jeden gól, spíš o dva nebo i víc,“ štvalo vítkovického kouče. Škoda, ale na čtrnáctém místě se přece jen každý bod počítá.

Sdílejte článek