17/03/2018 Tomáš Svoboda

Fotbalový vztek a zmar: Baník prohrál s Duklou 1:2

Ohrožený sestupem z první ligy je Baník sice už docela dlouho, ale po sobotní domácí porážce 1:2 s Duklou Praha se jeho situace stává velmi komplikovanou. Tým, kterému nepomohl nový kouč Bohumil Páník ani uzdravený kapitán Milan Baroš, je po 21. kole stále poslední s osmibodovou ztrátou na příčku garantující záchranu.

Těžko mohli baníkovci narazit na hratelnějšího soupeře, než jakým byla současná Dukla. Mužstvo z Julisky šlo do zápasu také s bilancí pouhého jednoho získaného jarního bodu, přesto bylo ale velmi záhy patrné, že se mu dýchá přece jen o něco volněji.

Na ostravském Městském stadionu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém se domácím dařilo soupeře dostat pod tlak jen sporadicky. Útoky hostujících hráčů byly nebezpečnější, a tak nebylo divu, že se v 38. minutě po dorážce Brandnera ujali vedení.

Po přestávce hru oživil střídající Dame Diop, po jehož akci ovšem nakonec nebyl uznán gól Milana Baroše. Podle rozhodčího Nenadála a jeho asistenta Patáka se jednalo o ofsajd. Stejně byla vyhodnocena původně gólová trefa Marka Hlinky, který v 62. minutě prostřelil gólmana Radu ze střední vzdálenosti. Rozhodnutí sudích bylo zřejmě ovlivněno postavením Diopa, který umístěné střele uhýbal, nebo ji lehce tečoval.

"Ve druhé půlce už jsme šli do risku, že to více otevřeme a dáme gól na 1:1, což se i povedlo. Bohužel gól nebyl uznán, nevím, co k tomu říct víc...," uvedl trenér Páník. Přímo na hřišti však byly emoce mnohem větší. Za protesty po neuznaném gólu dostal žlutou kartu jak Baroš, tak Dyjan Carlos de Azevedo.

"Mužstvo potom bylo deset minut paralyzované a v tom období jsme dostali druhý gól. Posledních dvacet minut hráči ale ukázali, že dokážou zatlačit, soubojovat, dotlačit to tam. Takhle si to představuji, že se bude hrát s nasazením života. Kdyby to tam v závěru Poznar dal skluzem, mohli jsme mít aspoň bod," zhodnotil trenér baníkovců, kteří prohrávali o dvě branky od 67. minuty po trefě Kušníra.

Až v nastaveném čase dal naději snížením na 1:2 Baroš, ale na zvrat už bylo pozdě. Rozčileného kapitána, který sprintoval po závěrečném hvizdu za asistentem Patákem, museli uklidňovat členové realizačního týmu.

Po středeční penaltové prohře v poháru v Mladé Boleslavi tak Baník se svými fanoušky prožil další fotbalovu "depku". Na nový existenční zápas teď bude čekat až do pátku 30. března, kdy se bude v Ostravě od 20:15 hrát s Vysočinou Jihlava.

Více o průběhu sobotního utkání napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.