Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Společnost

Fotka týdne: Pohádkově tiché snění na rychaltických kopečcích

Magazín PATRIOT přichází s novou rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky každý týden v neděli zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Předminulý týden zabodovala fotografie Daniela Kokeše z Frýdlantu nad Ostravicí a vítězem minulého týdne se stala fotografie Jana Bocka – výhled do Jablunkovského průsmyku.

Jako fotku tohoto týdne vybrala redakce Magazínu PATRIOT snímek Lenky Valkovičové z Paskova. „V rámci cyklotréninku jsem se jela ráno projet na Hukvaldy a protože ráda objevuji nové trasy, vzala jsem to netradičně přes osadu Krnalovice. A stálo to za to. Výhledy, které se cestou otevíraly, se mi líbily natolik, že jsem se tam ještě tentýž podvečer vrátila. Tentokrát už s fotografickou výbavou. Při západu slunce (ve zlaté hodince), pak krajina dostala jakoby pohádkový nádech a právě v té době byla fotografie pořízena,“ uvedla k pořízení snímku autorka.

„Fotím pro radost převážně sport. Popravdě řečeno někdy je pro mě hodně těžké se rozhodnout, zda jet závody horských kol, nebo fotit. Také ráda fotím děti a dokumentuji své cestování po různých zemích. Prozatím nemám vyhraněný žádný žánr, i když poslední dobou jsou na mých fotografiích převážně krajinky,“ dodává autorka.

Požitá výbava: Nikon D750, objektiv Nikkor 70-300m f/4.5-5.6
Foto data: ISO320, f/6, 270mm, 1/200s