Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Fotka týdne: Pouhý okamžik před velkou bouří a krupobitím

Magazín PATRIOT přichází s rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky každý týden v neděli zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Před měsícem zabodovala fotografie Jana Bocka – výhled do Jablunkovského průsmyku, tři týdny zpět se vítězem stal snímek  Lenky Valkovičové z Paskova, která zachytila krajinu rychaltických kopečků.

Vítězem předminulého týdne je fotografie Petra Wolfa z Frýdku-Místku, který zachytil v detailním snímku ováda koupajícího se v ranní rose a minulý týden redakce vybrala fotografii Reného Kaifosze.

Vítězem tohoto týdne je fotografie Petra Šiguta, který zachytil krajinu v Tiché těsně před bouří. „Fotografie s názvem dešťová vznikla minutku předtím, než se spustila silná bouřka s krupobitím na louce u Tichavské hůrky. Každá fotka musí mít určitou atmosféru a bouřky se k tomu náramně hodí,“ říká autor Petr Šigut.

Rodák z Čeladné žije v Tiché a od roku 2006 je fotografem na volné noze. „Nejraději se věnuji focení krajiny a lidí,“ říká vítěz v kategorii Kultura a cestování soutěže National Geographic International Photography Contest 2006 a držitel Čestného uznání a 2. místa v soutěži PHOTO ANNUAL AWARDS 2013 a 2011.

Petr Šigut je také autorem dvou obrazových publikací o Beskydech, každý rok vydává nástěnné kalendáře s tématikou Beskyd, letos vydá kalendář z výpravy Sen o Dakaru s Karem Lopraisem.

Technické parametry snímku: Foceno digitální zrcadlovkou Nikon d 750, s objektivem Nikon 14-24mm, f/2,8G ED AF-S, clona F 5.6, iso 100, manuální režim.