Společnost
29/10/2023 Petr Broulík

FOTO: Sladké Trojhalí! V Ostravě v neděli vrcholí ČokoFest

Foto: Petr Broulík

Čokoláda ve všech možných podobách, chutích, tvarech a barvách vládne o tomto víkendu ostravskému Trojhalí na Karolině.

Stovky druhů pralinek, originálně tvarované a ochucené tabulky čokolády, hromady bonbónů a stánky s horkou čokoládou, růžová čokoláda z růžových kakaových bobů či čokoládový gyros - to je jen maličký nástin toho, co od pátku mohou vidět všichni, kteří navštíví ČokoFestu. Ten vyvrcholí dnes, nedělí program trvá do 17 hodin.

U jednoho ze stánků jsme narazili na stylově halloweensky vyšňořené a zmalované podavače. Opodál zase majitelé už známé čokoládovny nabízeli sady nářadí včetně kladiv, kleští, šroubováků, šroubů, pil či pistolí i s náhradními náboji. Všechno z pravé čokolády, ovšem lesknoucí se jako nefalšovaný kov.

Na pódiu děti vařily dobroty pod dohledem odborníků, mňamky z čokoláda a dalších přísad, kousek dál lidé kupovali sušené paprikové, kari či česnekové „chrumkavé“ cvrčky a podobně ochucené moučné červy. Mimochodem, velmi chutné.

Také v neděli mohou lidé Čokoládový festival v Trojhalí, podle pořadatelů největší sladkou událost v Česku, navštívit, prodejci si pro ně přivedli velké zásoby. Čekají je hory čokolády a na pódiu například ochutnávka netradiční marmelády od Jany Pavlůskové, čokoplastelína Elišky Wagnerové, Discotéka Halloween, Africká kuchyně nebo Milošova sodovka.

Děti se mohou opět učit před zraky svých kamarádů připravovat čokoládové brownies. Součástí festivalu je také velká balónková výstava s halloweenskou tématikou.

Sdílejte článek