Nejnovější zprávy: Černá díra. Tento památník připomene oběti střelce v ostravské nemocnici Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů

Byznys

Fotogalerie: Radost i smutek ostravských politiků po vyhlášení výsledků voleb

Velká radost ve štábu ANO v restauraci Ostrawina, ale i, v klubu Fabric, kde slavili Piráti, spokojenost v Modrém domě ODS, ale i zklamání v sídle KDU-ČSL a zmar u komunistů ve vile na Českobratrské ulici.

Podívejte se, jak zachytili atmosféru v ostravských (jen lidovci sledovali výsledky voleb ve Frýdku-Místku) volebních štábech reportéři Magazínu PATRIOT.

Členové Hnutí ANO 2011 sledovali výsledky voleb v ostravské restauraci Ostrawina. S postupem času, když se ukazovalo, že ANO bude mít v Moravskoslezském kraji nejlepší volební výsledek z celé země, se zlepšovala i zde nálada. Takto dění zachytil reportér Lukáš Ston.

Primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) řekl, že výsledky hnutí dopadly nad jeho očekávání. „To, čeho jsme tady dosáhli, splnilo moje nejoptimističtější očekávání. Co mě ale naopak zklamalo, je úspěch SPD,“ netajil se Tomáš Macura.

Piráti se rozparádili v ostravském klubu Fabric, kde se večer zapíjely výsledky šampaňským. I zde dění zachytil reportér Magazínu PATRIOT Lukáš Ston.

Lídr Pirátů v Moravskoslezském kraji Lukáš Černohorský řekl, že Piráty čeká ve Sněmovně nejspíše role opoziční strany. „Vyloučili jsme již před volbami spolupráci s SPD a komunisty. Hnutí ANO spoustu našich programových podmínek nesplňuje, takže pro nás nejspíše bude naší rolí opozice.“

V sídle ODS v Modrém domě se zapíjel úspěch, zdvojnásobení počtu poslanců z jednoho na dva. Zbyňka Stanjuru doprovodí do Sněmovny čtyřka kandidátky, kterou voliči vykroužkovali na druhé místo: skokan na lyžích Jakub Janda. Dění v Modrém domě zachytil reportér Rostislav Recman.

„Do poslední chvíle to nebylo jasné, ale jsem šťastný, že se to podařilo. Slibuji, že budu pracovat pro svůj region, pro lidi, kteří mi věří a podpořili mě,“ řekl rozrušený a dojatý Jakub Janda.

U komunistů ve vile na rohu Českobratrské ulice se neslavilo, strana oproti minulým volbám ztratila deset procent voličů. Do Sněmovky půjde jednička kandidátky Leo Luzar a Daniel Pawlas. Okamžiky při vyhlášení výsledků fotografoval Rostislav Recman.

„Je o těžkou porážku, ze které musíme vyvodit jasné důsledky. Jsme nesmírně zklamaní,“ netajil Leo Luzar rozhořčení z největší ztráty komunistů v novodobé historii.

U lidovců ve Frýdku-Místku panovala rozpačitá nálada. Dění tam sledoval fotoreportér Magazínu PATRIOT Vladimír Pryček.

„Zarazil nás velký volební výsledek ANO a SPD. Skládání koalice bude velmi složité,“ řekla poslankyně KDU-ČSL Pavla Golasowská,která jako jedna z mála poslanců v kraji obhájila mandát a opět zasedne v Poslanecké sněmovně.

Fotogalerie