Nejnovější zprávy: Recenze: Vánoční příběh? Bohdalka, Kaiser, Lábus a nesplněná očekávání Podívejte se: Požár v Českém Těšíně napáchal milionové škody, čtyři lidé skončili v nemocnici

Gastronomie

Frýdečák, nebo Místečák? Lidé vybírali oblíbené pivo

Tisíce lidí se v sobotu sešly v Zámeckém parku ve Frýdku-Místku na Gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí - 10. beskydské rekordy.

Foto: Jaroslav Baďura

V areálu parku se objevila řada stánků nejen s gastronabídkou, na pódiu hrála muzika, lidé posedávali po lavičkách i na trávníku a ochutnávali nabízené dobroty.

Součástí Gastrofestivalu bylo i vyhlášení ankety, která měla zjistit, zda mají obyvatelé města raději pivo Frýdečák, nebo Místečák. O co jde?

Řemeslný pivovar Morava letos na jaře přišel s unikátním projektem, kdy dvě party štamgastů pod vedením zkušených sládů uvařily dvě zmíněná piva.

Zatímco Frýdečák je za studena chmelený světlý ležák - jedenáctka, Místečák je dvanáctistuňový granátový ležák.

Na pódiu návštěvníkům Gastrofestivalu a moderátorovi Vojtěchu Bernatskému vysvětlily dvě členky obou týmů, co vše jim práce na první unikátní várce obou piv přinesla.

Hlasování milovníků piva nakonec rozhodlo, že velmi těsně zvítězilo pivo Frýdečák.

"Jsme rádi, že akce Jedno město - dvě piva, byla mimořádně úspěšná. Lidé ochutnávali, debatovali o obou pivech a celá akce obyvatele Frýdku-Místku stmelila," řekl Václav Menšík, který má v Řemeslném pivovaru Morava na starosti marketing.