Komentáře
01/04/2020 Jaroslav Baďura

​Frýdek-Místek dezinfikuje podchody, zastávky, lavičky i tlačítka na semaforech

Technické služby zahájily ve Frýdku-Místku dezinfekční postřiky.

Cílem je snížit rizika nákazy koronavirem, který může ulpět i na různých plochách a podle typu materiálu se na nich může udržet docela dlouhou dobu.

Zaměstnanci technických služeb testovali postřik již v minulém týdnu. Od pondělí ho již budou provádět pravidelně, pokud to povětrnostní podmínky dovolí.

„Postřik je na alkoholové bázi, ovšem velmi nízké teploty pod bodem mrazu, nejsou žádoucí, stejně jako déšť nebo sněžení, kdy by mohlo docházet k jeho smývání. Nicméně, jakmile to bude jen trochu možné, budeme postřik provádět,“ řekl předseda představenstva technických služeb Jaromír Kohut.

„Dezinfikovány budou všechny autobusové zastávky ve městě a jeho místních částech, tedy i v Chlebovicích, Skalici, Lískovci, Zelinkovicích-Lysůvkách a Panských Nových Dvorech. Dezinfekčním postřikem projdou i lavičky na frekventovaných místech, zejména na ulicích 8. pěšího pluku, Ostravská a T. G. Masaryka, dále lavičky na bývalém autobusovém nádraží v Místku nebo na točně autobusů u vlakového nádraží ve Frýdku a u nemocnice," vyjmenoval primátor Michal Pobucký.

Ošetřeny postřikem budou také podchody, konkrétně podchod u místeckého Alberta, křížový podchod u místeckého náměstí a taky podchod u vlakového nádraží. A pokračovat bude dezinfekce tlačítek u přechodů pro chodce, se kterou technické služby začaly už v polovině března,“ dodal primátor.

Technické služby se starají také o místní pohřebiště, které nejspíš budou před Velikonocemi navštěvované. „Případné dezinfekční postřiky na veřejných pohřebištích budou zahájeny v posledním týdnu před Velikonocemi, tedy od příštího pondělí,“ doplnil Jaromír Kohut.

Sdílejte článek