Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Společnost

Hádka mezi cestujícím a revizory v Ostravě. Oni na něj vytáhli pepřový sprej, on pistoli

Ostravští policisté pátrají po zatím neznámém pachateli skutku, ke kterému došlo dne 21. února 2017 kolem 08.40 hodin v Ostravě-Zábřehu na ulici Čujkovova.

V autobusu linky č. 27 byl neznámý muž nejprve vyzván pracovníkem přepravní kontroly k předložení platného jízdního dokladu. Pachatel však uvedené ignoroval a vystoupil na zastávce Kotva, načež přešel přes komunikaci. Situace gradovala verbálním atakem vůči dvěma poškozeným pracovníkům kontroly.

„V obavách o své zdraví měli poškození v situaci, kdy měla agrese gradovat, užít slzotvorného prostředku. Nicméně podezřelý se měl vyhnout a látka jej měla zasáhnout v oblasti zad. Na uvedené podezřelý reagoval manipulací s krátkou střelnou zbraní,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Posléze měl muž zbraň uschovat a z místa odcházet, přičemž jí měl opětovně manipulovat v době, kdy se jej poškození snažili následovat. Muž z místa unikl. Poškození neutrpěli zranění.

Jak v autobusu, tak na zastávce MHD Kotva, se v době incidentu nacházeli další cestující a svědci.

„Žádáme veřejnost, která disponuje informacemi k události, k podezřelému muži, aby nás kontaktovala na lince 158 nebo obvodním oddělení policie Ostrava-Zábřeh tel. č. 974 728 301. Za pomoc děkujeme. K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ dodala mluvčí.