Nejnovější zprávy: V Ostravě dnes večer začal vystoupením Cirku La Putyka NeFestival Šéfkuchař Valíček plánuje do kurzů vaření pro dospělé zapojit i děti

Společnost

Hasiči museli pokácet strom, aby se dostali ke zraněnému

​Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý 3. dubna večer na silnici u obce Budišovice ve směru na Pustou Polom (okres Opava) u nehody osobního automobilu značky Škoda Octavia, který skončil ve stromu.

Foto: Hasiči

"Uvnitř se zranili čtyři mladí muži (všichni ve věku kolem 20 let), jednoho zraněného a zaklíněného muže museli vyprošťovat hasiči ze zadního sedadla havarovaného auta," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno po půl osmé večer. Do ulice Žlabová cesta vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Opava a jednotka dobrovolných hasičů z Hrabyně.

"Všichni čtyři zranění byli při příjezdu hasičů při vědomí, tři mimo vozidlo, čtvrtý zaklíněný uvnitř," popsal situaci Kůdela.

Hasiči zabezpečili havarovanou octavii před případným požárem. "Aby se dostali k zaklíněnému mladému muži na zadním sedadle, museli z jednoho boku odřezat pomocí motorové pily strom, ze druhého boku několik větví. K jeho vyproštění použili hydraulické nástroje," řekl mluvčí.

Hasiči také vyznačili přistávací plochu pro vrtulník Letecké záchranné služby, kterým jeden ze zraněných odletěl do nemocnice, další tři byli transportováni v sanitních vozech.