Nejnovější zprávy: Helga Čočková. Velký talent z Ostravy měl smůlu kvůli komunistům ​Nemocnice Valašské Meziříčí se pyšní novým počítačovým tomografem či pohodlnějšími postelemi

Byznys

Hasiči, seznamte se: Tohle je speciál, tatrovácký obr TIGON

​Představujeme vám unikátní hasičské vozidlo TIGON, které vzniklo spoluprací společnosti TATRA TRUCKS s jedním ze tří největších výrobců hasičských zařízení na světě, skupinou Rosenbauer.

Foto: TATRA TRUCKS

Zásadním cílem při vývoji a konstrukci zcela nového, radikálně konstruovaného hasičského vozidla TIGON bylo vyvinout speciál s co možná největším hasičským výkonem bez ohledu na to v jakém terénu bude nucen operovat.

Výsledkem je jedinečné průmyslové vozidlo vhodné pro jakékoliv hasební úkoly včetně těch, které přesahují možnosti stávajících standardních vozidel.

Hasičské speciály TATRA jsou mezi odborníky a zákazníky velmi ceněné nejen z hlediska vysoké průchodnosti téměř jakýmkoliv terénem, ale také z hlediska jízdní stability a efektivity provozu.

Dlouhodobě vyvíjený podvozek tzv. tatrovácké koncepce vozidla a především systém pneumatického odpružení všech náprav a možnosti jeho nastavení zajišťuje vysokou jízdní stabilitu na jakémkoliv povrchu včetně vysokorychlostních hladkých ploch, které jsou typické pro průmyslové aglomerace či letiště a jejich zázemí.

Čtyřnápravový speciál TIGON ohromí na první pohled nejen koly s pneumatikami rozměru 24.00 R21, rozvorem 4490 mm, ale především vnějšími rozměry.

Je dlouhý 12 285 mm, jeho celková šířka činí 2900 mm a celková výška 3700 mm. V rámci projektu TIGON jde o čtyřnápravová či pětinápravová vozidla, jejichž možnosti se díky technologii TATRA-Lego ještě znásobí.