Nejnovější zprávy: V rozvodněné řece uvízlo auto, řidič se dostal na břeh, ženu zachránili hasiči Nový trend: Majitel restaurace na plac nebo do kuchyně!

Společnost

Hasiči zachránili z havarovaného autobusu u Bílovce tým mladých fotbalistů

Celkem 32 osob museli v noci z pátku na sobotu zachraňovat hasiči z havarovaného autobusu na silnici I/57 poblíž Bílovce. Mladí sportovci z Příbrami a jejich realizační tým pak nalezli dočasné útočiště na hasičské zbrojnici ve Fulneku.

Ilustrační foto (hzsmsk.cz)

V 19:37 hodin večer, v pátek 4. října 2019, přijalo operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje informaci o dopravní nehodě autobusu na silnici I/57 poblíž Fulneku.

Z neznámých příčin zde sjel ze silnice autobus, který v té době převážel mladé fotbalisty vracející se z turnaje v Opavě.

"Krátce na to byly na místo události vyslány dvě hasičské jednotky, jednotka HZS Moravskoslezského kraje z Bílovce a místní dobrovolní hasiči z Fulneku. V době příjezdu hasičů na místo byl autobus převrácený na boku v příkopě vedle silnice," uvedl Marek Gašparín, zastupující tiskový mluvčí krajských hasičů.

Hasiči bezprostředně nato zabezpečili místo nehody a započali se záchranou lidí uvězněných v autobusu. Vyprostili celkem 32 osob, 27 mladých fotbalistů, tři členy realizačního týmu a dva řidiče autobusu. Jeden mladý fotbalista byl s podezřením na zranění převezen k dalšímu vyšetření do Novojičínské nemocnice.

"Všechny evakuované osoby hasiči za pomoci svých přepravních prostředků odvezli do hasičské zbrojnice ve Fulneku, kde nalezli dočasné útočiště po dobu, kdy pro ně přijel náhradní autobus a odvezl je zpátky do Příbrami," doplnil Marek Gašparín.

Silnice I/57 byla po celou dobu kyvadlově průjezdná, kromě krátké doby, kdy byl havarovaný autobus vyprošťován soukromou havarijní společností z příkopu.