Nejnovější zprávy: Masarykovo náměstí v Ostravě v sobotu ovládnou autoveteráni Akce plná netradičních zážitků. Ostrava ožila Freedom Festem

Společnost

Hasiči ze srázu vyprošťovali havarované auto. Zachraňovali i řidiče

​Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek ráno v Návsí u nehody osobního automobilu Seat, který skončil na pravém boku v příkrém svahu ve křoví na sjezdu ze silnice 474 na obchvat obce.

Foto: se souhlasem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje

Hasiči museli ze Seatu vyprostit zraněného řidiče středního věku. Poté přijel hasičský vyprošťovací speciál z Frýdku-Místku, který přeložil havarované auto na vozidlo odtahové služby. Nebyl zaznamenán žádný únik provozní kapalin," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Nehoda se stala v pátek před půl osmou ranní. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje - ze stanic v Třinci a Frýdku-Místku, odkud přijel vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815. Společně s nimi dorazila i jednotka dobrovolných hasičů z nedalekého Jablunkova, která přijela na místo nehody jako první.

Hasiči nejprve stabilizovali havarované auto, ležící na boku v příkrém svahu, a to stabilizační tyčí Holmatro. Pak ze Seatu opatrně vyprostili zraněného řidiče bez použití hydraulického nářadí a předali jej týmu ZZS MSK," dodal Kůdela.

Po příjezdu vyprošťovací Tatry nejprve přitáhlo vozidlo třineckých profesionálních hasičů havarovaný Seat blíž k poškozeným svodidlům a silnici, aby ho hasičský speciál dokázal zvednout a přenést na vozidlo odtahové služby pomocí hydraulické ruky.