Gastronomie
24/03/2023 Petr Sobol

Havajské Poke Bo má nové bistro v Porubě. Otevřeno je i o víkendu

Ostravské bistro Poke Bo expandovalo. Na začátku března otevřelo svou druhou pobočku, tentokrát na Hlavní třídě v Porubě.

Pobočka v centru Ostravy je v provozu zhruba rok a půl. Daří se jí na výbornou, a tak se Kateřina Richterová společně s parťákem Radkem Teichmanem rozhodli, že otevřou další bistro v Porubě. „Chtěli jsme něco většího, kde budou i místa k sezení. Díky tomu, že už jsme v centru a v Porubě, zvládneme rozvozem obsloužit celou Ostravu,“ řekla pro patriotmagazin.cz Kateřina Richterová.

Poke Bo nabízí pokrmy známé jako poke a budha bowl. Celková nabídka v Porubě je však oproti centru o něco pestřejší. Ve stálé nabídce je velká polévka ramen, teď zrovna s vepřovým bůčkem. Stejně jako gyoza knedlíčky, aktuálně ve smažené variantě s kuřecím masem nebo tofu, nebo malé polévky. „Měli jsme rybí s kari nebo satay s kuřecím masem. Nyní děláme zelňačku, kterou jsme pojali naším stylem a podáváme ji s okonomiyaki plackou, nakládaným zelím a sušeným tuňákem,“ prozradila provozovatelka bistra.

V místech, kde se podnik nachází, dříve bývalo květinářští. Nová pobočka Poke Bo tu vznikla během tří měsíců. „Chtěli jsme otevřít co nejdřív. Jsme rádi, že se nám to povedlo na začátku jara,“ usmála se Kateřina.

Interiér bistra je podobný tomu v centru. Zdobí ho živé květiny, kresby na zdech a podlaze, barvy nebo zhruba 1400 misek visících na stropě. K dispozici je zhruba dvacet míst k sezení a v plánu je rovněž malá předzahrádka. „Na teplé měsíce chystáme i další lehké předkrmy a saláty nebo oblíbené limitky – poke s chobotnicí, summer poke nebo Mexiko. Stále se však budeme držet toho, že jsme bistro,“ řekla Kateřina Richterová.

Nové bistro je v provozu zatím jen krátce, lidé si do něj ale rychle našli cestu. „Navíc máme otevřeno taky o víkendu,“ nalákala hosty Kateřina. Havajské bistro v Porubě je v provozu stejně jako první pobočka, tedy denně od 10 do 20 hodin. „Vnímáme nové hosty, ale do Poruby chodí i lidé, které známe z centra."

Už brzy navíc ostravské poke bistro vyrazí mezi lidi a se svým havajským food truckem zavítá na několik festivalů. Bude například na Pojez festu, objeví se ve Frýdku-Místku nebo na Zábřežském Food Festivalu. „Stejně jako loni bychom byli rádi i na Colours of Ostrava. Snad se nám to povede,“ dodala Kateřina Richterová.

Havajskou nabídku doplňují v porubském bistru taky výrobky od Vanessa.cooks, cookies od Funkies a nově popcorny od Gourmet Popcorn.

Sdílejte článek