Gastronomie
22/11/2022 Petr Sobol

Havajskému bistru v Ostravě se daří. Poke Bo otevře další pobočku v Porubě

Ostravské bistro Poke Bo oslavilo první narozeniny. Už však plánuje další novinky. Tou největší bude pobočka v Porubě.

„Dovolím si říct, že náš první rok byl úspěšný, užili jsme si ho, ale nabrali jsme během něj i mnoho zkušeností,” uvedla pro patriotmagazin.cz Kateřina Richterová, která společně s kamarádem Radkem Teichmanem bistro provozuje naproti biskupství na Střelniční ulici.

Poke Bo, které otevřelo loni v září, připravuje havajské pokrmy známé jako poke a budha bowl. A ty se (nejen) mezi lidmi z Ostravy těší stále větší oblibě. „Zákazníci se k nám vracejí, umí si nás tady v centru najít, což nás velmi těší. Jsme rádi, že jim chutná, žene nás to neustále kupředu,” říká Kateřina Richterová.

Lidé bistro nejčastěji navštěvují v době okolo oběda. Ale taky třeba na procházce centrem Ostravy nebo kolem řeky Ostravice. V Poke Bo během léta dokonce začali půjčovat piknikové koše, se kterými budou pokračovat i příští rok. „Lidé v dnešní době více uvažují o tom, jak se stravují. A naše jídlo je z kvalitních surovin, je lehké a pestré,” dodala Kateřina Richterová.

Foto: Lukáš Ston

Ostravské Poke Bo má v nabídce několik stálých druhů poke, ke kterým v průběhu roku přidává i různé limitované edice. Jednou to bylo poke s rostbífem, pak s chobotnicí, summer poke, bo Mexiko nebo poke se svatomartinskou husou. A chystá se taky vánoční poke. „Už na něm pracujeme,“ usmívá se Kateřina.

Během festivalové sezony ostravské Poke Bo vyrazilo i mezi lidi a havajskou specialitu připravovalo ve svém foodtrucku. Ten byl k vidění například na festivalu Pojez, na Festivalu v ulicích, na Velké žranici nebo na Colours of Ostrava. „Za celý festival jsme neviděli konec fronty,“ směje se Kateřina. Získali jsme nové zákazníky i zkušenosti. Pro celý tým to bylo strašně náročné, ale zvládli jsme to,“ dodala.


Foto: Kateřina Richterová

Foodtruck už je sice zazimovaný, během jara a léta ale vyjede znovu na cesty. Poke Bo však na další měsíce chystá i jednu novinku - pobočku na Hlavní třídě v Porubě. Bude větší než ta v centru, nabídne i více míst k sezení a širší sortiment.

„Stále se však budeme držet konceptu prvního bistra a za jeho interiérem budou opět stát kluci z ostravského Ateliéru 3M,” prozradila Kateřina, kterou se svým týmem během zimy čeká spousta práce s rekonstrukcí a přípravou nového bistra. To by se mělo otevřít během jarních měsíců. „Náš tým budeme rozšiřovat o nové lidi," nalákala Kateřina závěrem všechny zájemce.

Sdílejte článek