Nejnovější zprávy: Čech Neuman v první desítce druhé etapy Czech Tour z Prostějova do Uničova Kam dnes na oběd? Na ražniči do hotelu Imperial!

Sport

​Házenkáři Karviné budou hrát Evropský pohár

Házenkáři Karviné se v nové sezoně představí v Evropském poháru.

Foto: hcb-karvina.cz

Tak zní název mezinárodní klubové akce, která je nástupcem dosavadního Vyzývacího poháru. Třetí nejvyšší pohárová soutěž se bude hrát od začátku vyřazovacím systémem od poloviny října.

Společně s hráči Karviné vstoupí do stejné fáze EP ještě další dva české celky Zubří a Nové Veselí. Dalším účastníkem je i Dukla Praha, která byla nasazena přímo do třetího kola.

Karvinští házenkáři už absolvují přípravu na extraligu i Evropu pod vedením nového trenéra Michala Brůny, který má z vlastní hráčské kariéry velké mezinárodní zkušenosti.

„Z kádru odešlo pět hráčů, přišli „jen“ dva, ale šanci dostanou mladíci. Máme už naplánovaný program přípravných zápasů. Častokrát se střetneme s polskými soupeři,“ uvedl Brůna v těchto intencích na klubovém webu.

Přišel Patzel z Dukly Praha

Zajímavou posilou v Karviné je reprezentant Vojtěch Patzel z pražské Dukly. Přechází z jednoho špičkového klubu do druhého, což činí z jeho přestupu událost extraligového léta.

V evropských pohárech nebude v příštím ročníku hrát loňský mistr extraligy a vedoucí tým tabulky předčasně ukončené minulé sezony Plzeň. Klub, jenž bude od nové sezony působit pod novým názvem Talent tým Plzeňského kraje, se do pohárů nepřihlásil kvůli finančním a organizačním nárokům způsobeným koronavirovou situací.

V soutěžích žen budou českou házenou zastupovat mnohonásobný mistr Baník Most, a to v Evropské lize, a Slavia Praha v Evropském poháru. Zatímco loni mostecké házenkářky startovaly v prestižní Lize mistryň, letos se do ní nedostaly, byť jsou suverénem nejvyšší ligové soutěže.

Chtějí tudíž uspět i na mezinárodním poli, když byly zařazené do závěrečného třetího kvalifikačního kola v Evropské lize, nástupce dosavadního Poháru EHF. „Naším cílem je postup do skupinové fáze,“ naznačil ambice trenér Jiří Tancoš.

Házenkářky Slavie Praha vstoupí do třetího kola Evropského poháru.